Erdoğan’ın Hemşehrisi Iğdır’da Asayişi Sağladı

tr

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hemşehrisi olan Emniyet Müdürü Yüksel Babal, 7 ay önce göreve başladığı Iğdır’da ‘asayiş berkemal’ dedirtti. Göreve başladığı günden beri mesaisinin büyük bir bölümünü cadde ve sokaklarda gezip esnafla sohbet ederek geçiren Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Türk, Kürt, Azeri, Terekeme ve Caferi mezhebine mensup insanların yaşadığı ve coğrafi konumu bakımından 3 ülkeye sınır olan Iğdır’a huzur ortamı getirdi. İlde eğlence merkezlerinin yoğunlukta olduğu ve asayiş olaylarının sıklıkla yaşandığı Vali Yolu denilen bölgede, olaylar yok denecek kadar azaldı. İnsanların özellikle hava karardıktan sonra sokağa çıkamadığı Vali Yolu bölgesinde sürekli yaya gezip kimi zaman kavgalara şahit olan Emniyet Müdürü Yüksel Babal tarafları barıştırıp kardeşlik vurgusu yaparak bölgeden uzaklaştırıp vaka sayısını en aza indirdi.

Emniyet Müdürü Babal, ekip sayısını da artırarak Vali Yolu denilen bölgeye barış ve huzur getirdi. Iğdırlılar, şehrin en işlek caddesi olan bölgede artık gece geç saatlere kadar gezip korkusuzca dolaşabilmenin sevincini yaşıyor. Iğdırlıları en çok sevindiren ise Emniyet Müdürü Yüksel Babal’ın da kendileri ile birlikte caddede gezip sohbetlere katılması oluyor.

BABAL’IN GURUR VEREN BAŞARISI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hemşehrisi olan Yüksel Babal, çeşitli illerde terör şube müdürlüğünün yanı sıra kaçakçılık birimlerinde de önemli operasyonlara katıldı. Babal’ın bir başka özelliği ise, babasıyla birlikte terfi alan ilk polis müdürü olması. 2005 yılı Polis Şurası’nda Yabancılar Hudut ve İltica Daire Başkan Yardımcısı Kadir Babal 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne atanırken, Terörle Mücadele ve Harekat Daire Başkanlığı’nda şube müdürlüğü yapan oğlu Yüksel Babal da 2. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfi etmişti. Daire başkanlığına atanan Yüksel Babal’ın babası Kadir Babal, polis memuru olarak mesleğe başlamış, dışarıdan üniversite bitirerek amirliğe terfi etmiş ve daire başkan yardımcılığına kadar yükselmişti. Kadir Babal daha sonra emekliye ayrılmıştı. Terörle Mücadele Daire Başkanlığı’na atanan Rizeli Emniyet Müdürü Yüksel Babal, babasının emekliye ayrılmasının ardından onun adına kısa bir süre önce Rize’nin Pazar İlçesi Merdivenli Köyü’ndeki Fuat Ergenç İlköğretim Okulu’na Boening firması tarafından bilişim teknolojileri sınıfının yapılmasında fazlasıyla emek sarf etmiş ve sınıfı törenle hizmete açıldı. Rize Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik, bilişim sınıfının yaptırılmasında emeği olan Rizeli Yüksel Babal adına, babası emekli Emniyet Müdürü Kadir Babal’a teşekkür plâketi vermişti.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.