Enginalan Ortaokul Milli Eğitim Müdürü’nü Ziyaret Etti

99

Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen 2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılı Okullar arası Yıldızlar Badminton birinciliği Müsabakaları sonucunda küçük erkek ve kızlar dalında 1. Olan Enginalan Ortaokul sporcuları okul müdürü Ahmet Özdemir ve beden eğitimi öğretmeniyle birlikte, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı makamında ziyaret etti.

Okul Müdürü Ahmet Özdemir, Badminton yarışmalarında birinci olduklarını Nisan ayında bölge yarışmasına gideceklerini söyleyerek okul hakkında eğitim öğretimle ilgili bilgi verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, ‘de öğrencileri kazandıkları bu başarıdan dolayı tebrik ederek öğrencilerle bir süre sohbet ederek, sporda başarılı olan bireylerin aynı zamanda zeki ve çalışkan insanlar olduklarını, bu nedenle hem okul hayatında, hem de spor hayatında başarıyı bir arada yürütebilmenin temel prensibimiz olması gerektiğini ifade etti.

Cırıt,“ Badminton alanında büyük emekler sarf ettiniz. Yüzünüzdeki bu sevinç, kalbinizde yaşadığınız bu heyecan bizleri umutlandırıyor. Eminim ki, sizler, bu ülkenin bayrağını uluslararası arenada dalgalandıracak gençler olacaksınız. Ama biliyorsunuz ki bunun için çok çalışmak gerekiyor. Şimdiye kadar çalıştınız ama daha çok çalışmalı, daha önemli ve daha büyük adımlar atmalısınız. Şu an sizin kendinize en çok katkı sağlayacağınız zamanlar ve biz devlet olarak arkanızdayız. Ayrıca yapılacak olan grup müsabakalarında başarılar diliyorum. Kupa ile dönmenizi bekliyorum” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.