Engelliler Haftasında 125.Yıl Anadolu Lisesi’nden Örnek Davranış

6-YEŞİL_IĞDIR_ENGELLİLER_DERNEĞİ

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası münasebetiyle 125. Yıl Anadolu lisesi farkındalık oluşturmak için engelli bir sporcu kıza sandalye aldı.

  1. Yıl Anadolu Lisesi okul Müdürü Mehmet Şentürk, okul idaresi, ,öğretmenler ve öğrenciler kendi ararlında topladıkları paralarla Sibel Çıyrık adlı engelli sporcu kıza özel sporcu sandalyesi aldılar.

Alınan sporcu sandalyesi İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’in de katılımı ile Sibel Çıyrık adlı engelli sporcu kıza teslim edildi.

Teslim töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, 125. Yıl Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Şentürk’e, okulun diğer yöneticilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerine bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz çok güzel bir işi başarmışlardır. Toplumda alkışlanacak örnek bir davranış sergilemişlerdir., Öğrencilerimiz onları daha iyi anlamak için duygudaşlık kurmuş, böylece bütün engelleri birlik ve beraberlik içerisinde aşabileceğimizi anlatmışlardır.Türk milletinin ne kadar düşünceli yardımsever  olduklarını bir kere daha göstermişlerdir. Sporcu kızımıza başarılar diliyor nice madalyalar kazanmasını temenni ediyorum ”dedi.

Okul Müdürü Mehmet Şentürk’te yaptıkları çalışmalara değinerek şunları söyledi:”Bir grup öğrencisiyle Uygulamalı Eğitim Merkezini ziyaret etti.125. Yıl Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Candan Topçuoğlu ve Hakan Karakoyun rehberliğinde 15 öğrencinin katılımıyla engelli öğrencilerle buluşuldu, çeşitli etkinlikler yapıldı ve okulun öğretmenleriyle sohbet edildi. Candan Topçuoğlu ve Hülya Salman önderliğinde 9. Sınıf öğrencileri Ayşegül Akil ve Nazlıcan Sardoğan öncülüğünde, 125. Yıl Anadolu Lisesi ailesinin katkıları sonucunda Sibel Çıyrık adlı engelli sporcumuza özel sporcu sandalyesi alındı. Yeşil Iğdır Engelliler Derneği Başkanı Hakan Abakay Engelliler Haftası ile ilgili 125.Yıl Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu etkinliğe davet edildi. Dernek başkanı etkinlikte öğrencilere hitaben kısa bir konuşma yaptıktan sonra, öğrencilerin sorularını cevapladı.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.