Engeliler Yararına Kermes Düzenlendi

tt

Atatürk Caddesi Zübeydehanım Bulvarı üzerinde faaliyet göstermeye başlayan kermesin açılış törenine Iğdır Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, Iğdır Belediye Eş Başkanları Murat Yikit, Şaziye Önder, Ak Parti İl Başkanı Abdulcabbar Baştemur, Ferdi Turan ve Ak Parti yönetim, İl Sosyal Etüt Proje Müdürü Sami Çermik, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Iğdır İl Müdürü Özgür Turhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Nuri Turan, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ali Bulut,  Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Murat Tan, Bedensel Engelliler Derneği Fahri Başkanı Baran Turan, Kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Dernek Başkanı Murat Tan, Bizleri bu anlamlı günde yanımızda olan ve herzaman desdeklerini esirgemeyen Iğdır Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen’e, Belediye eş başkanlarımız Murat Yikit ve Şaziye Önder’e, Iğdır Emniyet Müdür Yardımcısı Haydar Kısmet Çevik’e, Fahri Başkanımız Baran Turan, Kurum müdürlerimize ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.”dedi.Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, engelli kardeşlerimiz için yapılan çalışmaları ilgiyle takip etmekteyiz. Bu çalışmaların herkese örnek olmasını temenni ediyorum. Bu kermesimizin Iğdır için hayırlara vesile olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyor, bu anlamda Iğdır’lı hemşerilerimizin kermese katılmaya arkadaşlarımızın faaliyetlerine bir nebzede olsun katkı sağlamaya gönüllü olarak davet ediyoruz” dedi.

Bedensel Engelliler Derneği Fahri Başkanı Baran Turan, Kermeste, Gıda, çeyizlik, Ahşap yapımı çeşitli aksesuarlar, El işlemeleri,  Tablolar ve Ebru sanatı gibi el işlerinin yanı sıra engellilerin kendi yaptıkları ürünlerinin de satışa sunulduğu belirtti. Turan, Kermese yoğun ilgi gösteren herkese teşekkür ediyoruz.”dedi.

ee

t1

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.