En Çok Kadın İstihdam Eden İşverenlere İŞKUR’dan Plâket

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle İŞKUR Müdürlüğü’nde, Iğdır’da en çok kadın istihdam eden işverenlere teşekkür plâketi verildi.
İŞKUR Iğdır İl Müdürü Abdullah Can yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Kadınlarımızın haklarını sadece bugün değil, yılın her döneminde gözetmeliyiz. Kadınlara toplumun her alanında pozitif ayrımcılıkla destek olmalıyız. Ayrıca, Sayın Cumhurbaşkanımızın Milli seferberlik çağrısı üzerine ilimizde de istihdam alanında İŞKUR olarak elimizden gelen her türlü hizmeti veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bugün burada ilimizde en çok kadın istihdam eden 3 işverenimize teşekkür plâketi vermek üzere toplandık. Çalışan tüm kadınları temsilen 2 kadın çalışanımıza da günün anlamına binaen birer gül takdim etmek istedik. İşverenlerimize de ekonomimize kattıkları değerden ve istihdamlarından dolayı teşekkür ederim.”
İŞKUR İl Müdürü Abdullah Can’ın açıklamalarından sonra İŞKUR aracılığıyla şirketlerinde büyük ölçüde kadın istihdamı oluşturan işverenlere plâket verildi.
Beyoğlu LTD. ŞTİ. Yetkilisi Ali Ekber Açıkel Iğdır’a en çok kadın istihdamı eden firma olurken, Nurson LTD. ŞTİ. temsilcisi Ahmet Yüce ve Yeşil İli Temizlik LTD. ŞTİ. yetkilisi İdris İlim de plâket alan işverenler arasına girdi.
İşverenler toplantıda yaptıkları açıklamada, bu özel günde kendilerini onure eden İŞKUR İl Müdürü Abdullah Can’a teşekkür ettiler. Ayrıca kadın istihdamına büyük önem verdiklerini belirterek bundan sonra da kadınların pozitif ayrımcılıktan faydalanması adına her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler.
HABER: MEHMET TOKA

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.