Emniyet Müdürü’nden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

            “10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleğini icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız.

            Gazetecilik, her türlü güçlüğe karşın 7 gün 24 saat fedakârlık ve sorumluluk isteyen zor şartlarda yapılan değerli bir meslektir. Kamu yararına hizmet yapmakta olan gazeteciler, basın meslek ilkeleri doğrultusunda, doğru tarafsız habercilik anlayışı içerisinde, insan haklarına ve kişilerin özel hayatına gereken özeni göstererek yürüttükleri bu saygın görev, çağdaş ve katılımcı demokrasinin gelişmesinde ve güçlenmesinde katkıları büyüktür.

            Bu duygu ve düşüncelerle, İlimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayan, mesai kavramı gözetmeksizin çalışan, bu işe emek ve gönül veren, kıymetli basın mensuplarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutlar, teşkilatım ve şahsım adına sağlık, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.