Emniyet Müdürü Çevik ve Dr. Kum Öğrencilere Kitap Dağıttı

 

Iğdır İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik ve Dr. Mehmet Kum, okula bağışlanan hikâye kitaplarını öğrencilere dağıttılar.

            Iğdır Merkeze bağlı Enginalan Köyü’nde ilkokulda 200 öğrenciye hikâye kitabı dağıtan Dr. Mehmet Kum ve Emniyet Müdürü Orhan Çevik, öğrencilere seslenerek; “sizler geleceğimizsiniz sizleri çok seviyoruz. Sizlerinde vatanınız milletinizi çok sevdiğini biliyoruz. Okuyun vatana hizmet edin” dediler.

            Emniyet Müdürü Orhan Çevik açıklamasında şunları söyledi:

            “Kitap bilgi demek, kitap ışık demek, kitap bizim dünyayı öğrenmemizi sağlayan bir araçtır. Kitapların içinde bilgi vardır. Bu bilgilerden faydalanıyoruz. Sizler  yetişiyorsunuz ve millete hizmet etmek için kafanızda fikirler oluşuyor. Bu kitapların hepsi faydalı bir şeyler kapacağınıza inanıyorum. Boş zamanlarınızda okuyunuz. Okuyan insan bilgili insan demektir. Bilgili insan kuvvetli insan olur. Hayatta en büyük güç bilgidir. Sizde bilgili olmalısınız. Bilgili olmak içinde bol bol okumalısınız. Dr. Mehmet Kum güzel örnek bir çalışma yapıyor. Kendisi bir öykü yazarı kitabın kıymetini kitap okumanın şart olduğunu biliyor. Kendi cebinden maaşından bu kitapları alıp köy okullarına dağıtıyor kendisini kutluyorum. Emeği geçen teşekkür ediyorum.”

            Öğrencilerde açıklamalarında; “Sayın Emniyet Müdürümüze ve doktor beye teşekkür ediyoruz. Bizlere hikâye hediye etti. En kısa sürede okuyacağız. Kitap okumayı seviyoruz” dedi.

            Dr. Mehmet Kum da; “öğrencilerimizin kitap okuyup aydınlanmaları için köy okullarını gezerek Milli Eğitim Bakanlığı tavsiyeli hikâye kitapları dağıtıyorum. Yeter ki çocuklarımız okusun. Okumak cahilliği yenecek olan tek silahtır. Toplumumuz maalesef okumuyor. Ağaç yaşken eğilir felsefesi içinde küçük çocuklarımıza kitap okumayı sevdirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.               

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.