Emniyet Müdürü Babal’dan Polis Günü Mesajı

emniyet

“Basınımızın Güzide Temsilcileri, Saygıdeğer Iğdırlılar,

Kuruluşundan bu güne kadar, şerefli mazimiz ve yüce milletimizden aldığımız güçle, Devletimizin bekası, milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşaması için, suç ve suçlulara karşı özveriyle sürdürdüğümüz amansız mücadelemizde, her rütbe ve kademede görev yapan çalışma arkadaşlarımla, Cumhuriyetimizin köklü ve temel kurumlarından biri olan Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 171. yıldönümünü siz değerli Iğdırlılarla birlikte kutlamanın haklı gururunu ve heyecanını paylaşmaktan duyduğum mutluluğu belirtmek isterim.

Bilindiği üzere tarihi şan ve şerefle dolu Polis Teşkilatımızın mensupları olarak bizler, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ”Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır. Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” dediği veciz sözünün ışığında, Devletimizin ve Milletimizin bizlere tevdi ettiği görev ve sorumlulukları, hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan, mesai mefhumu gözetmeden ifa ederken, öncelikle hukukun üstünlüğüne, insan haklarına saygıyı her koşulda gözeterek, çağdaş demokratik değerlere bağlı bir şekilde, insanımızın mutluluğunu ve huzurunun teminini şiar edindik. Devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan her türlü tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kutsal bir vazife bilen anlayışımızla, daima güler yüzlü ve hoş görülü olmak ilkesiyle hizmetinizdeyiz.

Bu minvalde Iğdır Polisi olarak, polis-vatandaş işbirliği ile Iğdırlıların güvenini kazanmış, modern teknoloji, bilgi ve beceri ile donanmış, sürekli yenilenen ve gelişen görev anlayışımızla, üstlendiğimiz tüm görev ve sorumlulukları yasalar çerçevesinde yerine getirmek için 24 saat aralıksız görevimizin başındayız. İlimizde polisimizin vatandaşlarımızla kurduğu iyi iletişimin göstergesi olan huzur ve güven ortamını bundan sonra da devam ettirmek hem temel amacımız, hem de en büyük mutluluk ve övünç kaynağımızdır. Görevimizi yaparken desteğinizi sürekli yanımızda hissettik, bundan sonra da hep hissedeceğiz. Güvenliğin sağlanmasında bizlere destek olarak ilimizin “güvenilirlik sıralamasında” ülke genelinde 10. sıraya yükselmesinde emeği geçen halkımıza Teşkilatım adına şükranlarımı sunarım.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, huzur ve güvenliğine sonsuza kadar sahip çıkmak için görevlerini cansiperane yerine getirirken, canlarından aziz bildikleri vatan, millet ve bayrak sevgisi uğruna canlarını hiçe sayarak feda eden kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, fedakâr gazilerimizi de şükranla anıyorum.

Bu vesile ile başta emekli Emniyet Müdürü saygıdeğer babam Kadir BABAL dahil tüm emeklilerimize, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyor, halen görevleri başında bulunan teşkilat mensuplarımıza da sağlık, mutluluk ve başarılar temenni ediyorum.”

Yüksel BABAL

İl Emniyet Müdürü

  1. Sınıf Emniyet Müdürü

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.