Emniyet Müdürlüğü’nde Engelliler İçin İftar Yemeği‏ Düzenlendi

de

Iğdır Emniyet Müdürlüğü tarafından ÇOGEP projesi kapsamında hazırlanan “Doğudan Yükselen Umutlar 2” isimli projenin 16. Faaliyeti içerisinde sosyal amaçlı eğlence programı kapsamın da engelli vatandaşlarla iftar yemeği verildi.

Yemekte konuşan Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal,” Proje kapsamında; Iğdır’da bulunan engelli vatandaşlara toplumun bir parçası olduklarını ve  kendilerinin değerli olduklarını hissettirmek, sosyal hayata adapte olmalarına yardımcı olmak amaçlarıyla, 2013 yılında çeşitli etkinliklere katılmaları sağlanmış, engellilere aileleri ile birlikte toplam 50 kişilik gruba yemek vermiştik. Engelli vatandaşlarımızla yapmış olduğumuz görüşmelerde; bu durumdan çok memnun olduklarını, böyle etkinliklere devam edilmesinin hem kendileri hem de aileleri için anlamlı olacağını belirtmişlerdir. Bu nedenle engelli vatandaşlarımıza destek olmak ve sosyal sorumluluk bilincini pekiştirmek amacıyla etkinlik kapsamında engelli vatandaşlarımızın katılımıyla 70 kişilik gruba iftar yemeği verilmesi ve bu sayede polis vatandaş bütünleşmesinin sağlanması gerçekleştirdik” dedi.

 Yemeğe Iğdır valisi Davut Haner, vali yardımcısı Şenol Kaya,5. Hudut Alay Komutanı Albay Ali Kalyoncu, Jandarma Alay komutanı ve Tuzluca Belediye başkanı engelliler ve yakınları katıldılar.

Yemek sonrasında Vali Davut Haner ve Protokol üyeleri engellilerin çocuklarına oyuncak araba ve bebek hediye ettiler.

gt

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.