Emniyet Kemerinin Önemi ‘Simülasyon Aracı’ ile Anlatıldı

2

1

Iğdır Emniyet Müdürlüğü tarafından, emniyet kemerinin önemini vatandaşlara uygulamalı göstermek için simülasyon aracı kuruldu.

Iğdır’da meydana gelen yaralanma ve ölümlü trafik kazalarını en aza indirmeyi hedefleyen Iğdır Emniyet Müdürlüğü, “Güvenli Bir Yolculuk İçin Emniyet Kemeri”nin önemine dikkat çekmek için ‘Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı’ ile valilik yolunda, vatandaşlara görsel ve uygulamalı olarak simülasyon aracı ile emniyet kemerinin önemi anlatıldı.

Uygulamalı eğitim programında, vatandaşlara emniyet kemeri takma konusunda daha duyarlı davranmaları, olası bir kaza anında yaşanan devrilmelerde aracın içindekilerin yaşayacağı etkileri ile emniyet kemeri kullanılmaması halinde ölüm ve yaralanmaların artabileceğinin etkisi uygulamalı olarak gösterildi.

Araçta, vatandaşlara kaza yapan ve takla atan araçlarda emniyet kemerinin önemi uygulamalı olarak test edilerek gösterildi. Uygulamaya Iğdır Valisi Davut Haner, Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal katıldı. Davut Haner, simülasyon aracını yerinde inceleyip vatandaşlara emniyet kemeri takmaları uyarısında bulundu. Haner; “buradaki uygulamada da gördük ki emniyet kemeri hayat kurtarıyor. Bunun için herkes emniyet kemerini taksın. Bu bir uyarıdır. Bundan sonra kemer takmayan sürücülere ceza geliyor” dedi.

Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal ise; “Emniyet kemeri simülasyon aracı ile vatandaşlarımıza emniyet kemerinin önemi anlatılmıştır. Simülasyon aracı ile takla atan bir araçta emniyet kemeri kullanan ve kullanmayanların neler yaşadığı uygulamalı olarak gösterildi. Bundan sonra şehir içi ve şehir dışında emniyet kemeri kontrolü olacaktır. Takmayanlara cezai işlem yapılacaktır. Sürücülerimiz kendilerini düşünüyorsa kemer taksın. Sloganımız; ‘Emniyet Kemeri Sevgi Bağımız
Olsun’ şeklinde konuştu.

Iğdır Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Selahattin Artantaş ise; “Emniyet Müdürümüz Yüksel Bey’e teşekkür ediyorum. Güzel bir uygulama yaptılar. Vatandaşımız burada gördüğü uygulama ile emniyet kemerinin önemini daha iyi anlamış oldu” dedi.

Polisler öğrencilere balon, patlamış mısır ve kum resimleri dağıttılar.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.