Emniyet, Dolandırıcılara Karşı Uyarılarda Bulundu

99

Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşları telefon dolandırıcılığına karşı uyarıyor.

İl Emniyet Müdürlüğü telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşın dikkatli olmasını belirterek Tüm cep telefonlarına uyarı mesajı gönererek kendisini polis, Savcı diye tanıtarak para isteyenlere karşı uyardı.

Günümüzde suç türlerinin gelişen teknolojiyle birlikte değişim göstermekte olduğunun altı çizilerek, “Dolandırıcılık bu süreçte değişim gösteren bir suç türüdür. Özellikle cep telefonlarının yaygın olarak kullanıldığı ülkemizde dolandırıcılar, vatandaşlarımızı cep telefonları ile arayarak, kendilerini polis veya savcı olarak tanıtıp, vatandaşlarımızdan terör örgütü ile bağlantılı olduklarını iddia edip korkutarak para talep etmektedirler veya farklı firmaların promosyon amaçlı yaptığı kampanyaları konu alan ödüller kazanıldığı şeklinde kontör ya da para talebinde bulunmaktadırlar” denildi.

“TELEFONDA KENDİNİ POLİS, SAVCI DİYE TANITANLARA İTİMAT ETMEYİN. HEMEN 155’İ ARAYIN”

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından cep telefonlarına belli aralıklarla gönderilen “Sizi arayarak kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan ve çeşitli bahanelerle kontör göndermenizi isteyen kişilere itibar etmeyin. Kendini polis, savcı gibi tanıtanlara itimat etmeyerek hemen ’www.asayis.pol.tr’ internet adresinden veya ’155’i arayarak yardım isteyin. Hiçbir polis, savcı ve kamu görevlisi sizi arayarak para veya kontör talep etmez. Bu amaçla arandığınızda derhal telefonu kapatın” şeklinde uyarılar da bulunuyor.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.