Egzersiz öncesi ısınma hareketleri nasıl yapılır?

bülent1. Adım Başınızı yana doğru esnetin Başınızı, sol elinizle sağ üst taraftan tutarak, sola doğru yavaşça yatırıp esnetin ve 15 saniye bu pozisyonda bekleyin. Bu hareketi yaparken sağ omzunuzun sabit kalmasına dikkat edin. Aynı şekilde diğer taraftan esnetin.

2. Adım Başınızı öne arkaya esnetin Başınızı elinizle hafifçe bastırarak yavaşça öne doğru eğin ve 15 saniye bu pozisyonda kalın. Başınızı arkaya doğru yatırın. Ellerinizle çenenizin altından yukarı doğru hafifçe bastırarak boynunuzu iyice esnetin. 15 saniye bu pozisyonda kalın. Bu hareketleri yaparken dik durmaya dikkat edin.

3. Adım Geriye doğru esneyin Ellerinizi havaya kaldırıp, kulak hizasında havada birleştirin. Omuzlarınızı ve sırtınızı da yukarı doğru iyice uzatın. Ellerinizi yavaşca kulak hizasından hiç ayırmadan, geriye doğru esneyin ve 15 saniye bu pozisyonda kalın. Bu harekette önemli olan cok fazla esnemek değil, elleri kulak hizasında tutabilmektir.

4. Adım Yanlara doğru esneyin Dik durup ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Yavaşça sağ tarafa doğru esneyin. Bu sırada sol elinizle hem yukarı hem de ileri doğru uzanmaya çalışın.15 saniye bu pozisyonda kalın. Bu hareketi yaparken dirseğiniz tavanı göstermelidir. Aynı hareketi sol taraf için de tekrarlayın.

5. Adım Sıçrayın Sıçrayıp ellerinizi yere paralel bir şekilde, ayaklarınızı da omuz genişliğinde açın.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.