Eğitimci Araştırmacı Yazar Ziya Zakir Acar Iğdır Sağlık Meslek Lisesi Öğrencileriyle Buluştu

66

Okul Müdürü ve ders öğretmeni Serdar Ünsal’ın düzenlediği etkinlik çerçevesinde lise 1.sınıf öğrencilerine kendisini tanıtan Eğitimci Araştırmacı-Şair ve Yazar Ziya Zakir Acar, öğrencilerle sohbet ederek onlara kitaplarını imzaladı.

20’den fazla eseri bulunan Acar, Öğrencilere herkes bir şeyler yazar, karalar, bugün tutuğunuz hatıra defteri günlükleriniz bence bir edebi eser niteliğindedir. Kendinizi yetiştirmek istiyorsanız bol bol okuyup yazacaksınız. Bende ilk kitabımı Halk eğitim Müdürüyken yaptım, Iğdır’da büyük bir eksiklik olan Iğdır tarihi üzerine araştırma yaptım ve bir kitap çıkardım böylece yazarlık başladı diyen Eğitimci Araştırmacı-Şair ve Yazar Ziya Zakir Acar,”Ben de sizler gibi Iğdırlıyım sizlerle bir araya geldiğim için mutluyum. Bu fırsatı veren Serdar Ünsal hocama teşekkür ederim. Iğdır tarihi, bir şehirdir. Dede Korkut’un, Melikşahın, Ertuğrul Gazi’nin Iğdır’da yaşadığını biliyormuydunuz. Iğdır Dünyanın en güzel dağı Ağrı Dağına ve cennete bahsedilen bir nehir olan, Bingöl’den doğan Hazarda çalkalanan Aras nehrine sahiptir. Yeşillikleri yetiştirdiği sebze ve meyvelerle Doğu Anadolu’nun incisidir. Iğdır’ımız iyi tanıyalım ve tanıtalım kıymetini bilelim” şeklinde konuştu.

Bir Öğrencinin sorusu üzerine Ermeni meselesine de değinen Ziya Zakir Acar,”Ermenilerle yıllarca dost ve komşu olarak yaşadık fakat Ermeni taşnaklar İngiliz ve Rusların kışkırtmasıyla bizlere ihanet edip Doğu Anadolu bölgesinde 80 bin Türk’ü şehit ettiler. Iğdır’da insanları diri diri kuyulara attılar tandır damlarında yaktılar”dedi.

Öğrencilerde memnuniyetlerini ifade ederek kendilerine vakit ayırdığı için Eğitimci Araştırmacı-Şair ve Yazar Ziya Zakir Acar’a teşekkür ettiler.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.