Eğitim-Sen Ankara Katliamını Protesto Etti

ANKARA’DA YAŞANAN PATLAMA, IĞDIR’DA PROTESTO EDİLDİ. BASIN AÇIKLAMASI OKUNDUKTAN SONRA 5 DAKİKALIK OTURMA EYLEMİ YAPAN KALABALIK DAĞILDI. (BÜLENT MAVZER/IĞDIR-İHA)

Eğitim-Sen, KESK ve DİSK bileşenleri öncülüğünde yapılan eylemde, Ankara’da yaşanan katliam basın açıklaması ile protesto edildi.

Belediye meydanında gerçekleşen basın açıklamasına Eğitim-Sen, KESK, DİSK, Türkiye Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği (TMMOB), Türk Tabipler Birliği (TBB)’nin bileşenlerinin yanı sıra eyleme destek amacıyla vatandaşlar da katıldı.

Basın açıklamasında konuşan Eğitim-Sen Iğdır Şube Eş Başkanı Gökmen Gürcan şunları söyledi:

“Katiller 400 vekil alamadıkları için ülkeyi iç savaşa sürükleyenlerdir. Katiller yarattıkları terör ve dehşetin korkusuyla 1 Kasım seçimlerinden galip çıkmaya çalışanlardır. Amaçları bizi korkutarak bizi yıldırarak 13 yıllık zulüm ve hırsızlık düzenini sürdürmeye çalışmaktır. Halkın iradesine rağmen kaçak saraydaki iktidarlarını devam ettirmeye çalışmaktır. Bütün vahşetinize, şiddetinize ve katliamlarınıza rağmen eşit, özgür, demokratik bir ülkede bir arada yaşamı ve barışı savunmaktan vazgeçmeyeceğiz. Bizi yıldırmaya ve sindirmeye çalışanlara sesleniyoruz. Korkmayacağız, yılmayacağız, unutmayacağız ve affetmeyeceğiz. Ölen arkadaşlarımızı anmak, faşist katliamı protesto etmek için bugünden itibaren yastayız.12 ve 13 Ekim günleri bütün Türkiye’de grevdeyiz.”

Basın açıklaması yapılan beş dakikalık oturma eylemiyle son buldu.

IĞDIR BELEDİYE MEYDANI'NDA GERÇEKLEŞEN BASIN AÇIKLAMASINA KESK, DİSK, EĞİTİM-SEN, TÜRKİYE MÜHENDİS VE MİMARLAR ODASI BİRLİĞİ (TMMOB), TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ (TBB) BİLEŞENLERİ VE HDP IĞDIR MİLLETVEKİLLERİ M. EMİN ADIYAMAN VE KIZNAZ TÜRKELİ, DBP VE HDP İL EŞ BAŞKANLARI KATILDI. (BÜLENT MAVZER/IĞDIR-İHA)

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.