Eğitim-Bir-Sen Iğdır Tarihinin Sendikal Rekorunu Kırdı

nn

Eğitim-Bir-Sen Iğdır Şubesi (Eğitimciler Birliği Sendikası) üye sayısında 2014 yılı mutabakat sonuçlarına göre inanılması güç bir başarıya imza attı.

Türkiye’nin ve Iğdır’ın genel yetkili sendikası olan Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitim-Bir-Sen Iğdır Şubesi, 1500’e yakın üye sayısıyla (meb, üniversite) Iğdır tarihinin sendika ve sivil toplum örgütleri nezdin hâl de ki rekorunu kırdı. Dört haneli rakamlara ulaşan ilk ve tek sendika olma özelliğini taşıyan Eğitim-Bir-Sen Iğdır’ın en büyük sivil toplum örgütü olma özelliğini rekorla taçlandırdı.

2014 yılı içinde Iğdır ilinde yetkili kalmaya devam edecek olan Eğitim-Bir-Sen’in Şube Başkanı ve aynı zaman da Memur-Sen il Başkanı Malik Akşit şunları kaydetti:

“Eğitim-Bir-Sen’de göreve geldiğimiz 2011 yılından itibaren Iğdır ilinde yetkiliyiz. Her yıl üzerine koyarak ve adım adım ilerlediğimiz bu yolda 2014 yılı bizim için altın bir yıl olma özelliğini taşıyor. 3 yıldır bizi yetkili kılan üyelerimizin ve yönetim kurulumuzun titiz, disiplinli çalışması bize rekoru getirdi. Memur-Sen Konfederasyonu olarak da 2500’ü aşkın üye sayımızla Iğdır ilindeki en büyük sivil toplum örgütünü oluşturmaktayız. Memur-Sen’e katkıda bulunan başta Eğitim-Bir-Sen olmak üzere Sağlık-Sen, Büro Memur-Sen, Bem-Bir-Sen, Toç Bir-Sen, Diyanet-Sen ve Enerji Bir-Sen Yönetim Kurulu üyelerine buradan teşekkür etmek istiyorum. Eğitim iş kolunda ki çalışanlarımızın neredeyse yüzde 50 si Eğitim-Bir-Sen’e üye olarak bizlere güç verdi.           Üyelerimizden aldığımız bu gücü yine üyelerimizin hakları doğrultusunda kullanarak üzerimize düşen görevi yapacağımıza kimsenin şüphesi olmasın. Ayrıca Iğdır’ımızı bir adım daha ileriye götürme adına sosyal sorumluluk projelerimizle katkı sunmaya devam edeceğimizi bildirerek bu süreçte bize katkı sunan tüm dostlarımıza ve üyelerimize yönetim kurulum adına şükranlarımı sunuyorum. Teşekkürler Iğdır’ımızın değerli kamu çalışanları…”

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.