Eğitim-Bir-Sen Iğdır Şubesi Şube Md. Yazılı Sınavında Fark Attı

6

ÖSYM tarafından 29 Aralık 2013 tarihinde yapılan MEB Şube Müdürlüğü yazılı sınavına Eğitim-Bir-Sen(Eğitimciler Birliği Sendikası) üyeleri damgasını vurdu. Iğdır ilinde yazılı sınavı kazanan kişilerin % 71 ‘inin Eğitim-Bir-Sen üyesi olması sınava hazırlık noktasında yapılan çalışmaları akıllara getirdi.

Iğdır Eğitim-Bir-Sen Şubesi önce ki sınavlarda da olduğu gibi bu sınavda da üyelerini unutmayarak adeta EBS Akademiyi oluşturdu. Sınav öncesi kaynak kitap temini, ücretsiz hazırlık kursları ve deneme sınavlarıyla üyelerine tüm imkânlarını sunan sendika, değerler sendikacılığına ne kadar önem verdiğini bir kez daha gösterdi. 1200’ ü aşkın üyesiyle Iğdır’ın en büyük STK’sı konumundaki Eğitim-Bir-Sen Iğdır Şubesi başarılarıyla göz kamaştırmaya devam edeceğe benziyor.

Konu hakkında görüşüne başvurduğumuz EBS Iğdır İl Başkanı Malik AKŞİT; ‘Sendikacılık asla sadece ücret sendikacılığı değildir’ görüşünü benimsediklerini belirterek şunları söyledi:

‘ Değerler sendikacılığına verdiğimiz önemin yanlış anlaşılmasını istemiyoruz. Çünkü bu sene ki toplu sözleşmeden en karlı çıkan grup öğretmenlerimizdir. Onların değeri ücretle ölçülmez ama elimizde olanın en iyisini öğretmenlerimize sunmaya devam edeceğiz. Hür açlar veya esir toklar istemiyoruz. Biz her ikisini de bir arada götürmeye kararlıyız. Üye çalışmalarımızda da diğerlerini karalamadan sadece kendi doğru ve güzelliklerimizi anlatarak yüreklere hitap ettiğimizi düşünüyorum. Üyelerimizin her geçen gün artan desteği de bunu göstergesidir. Bize desteklerini sunan veya sunmayan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.’

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.