Eğitim-Bir-Sen Iğdır Şube Başkanından Tebrik Mesajı

Eğitim-Bir-Sen Iğdır Şube başkanı Çiğdem yayınladığı mesajda yönetici olarak göreve başlayan idarecileri tebrik etti.

Eğitim-Bir-Sen Iğdır Şube Başkanı ÇİĞDEM, mesajında;

“Bulunduğu eğitim kurumlarında 4 veya 8 yılını tamamladığı için yeniden değerlendirmeye tabi tutularak, kendi görev yerine ya da farklı bir okula Müdür-Müdür Yardımcısı olarak yeniden atanan idareci arkadaşlarımızı tebrik ederim dedi.

Çiğdem, bir eğitim kurumunda Eğitim-Öğretimde başarıya ve kaliteye doğrudan etki eden unsurları sıralayacak olursak; veli faktörü- Öğrenci Faktörü- okulların fiziki altyapı faktörü- öğretmen/İdare faktörleri en başta gelir. Eğitimi bir bütün olarak ele aldığımızda, bu unsurları bir masanın ayakları olarak görmeliyiz. Kaliteli birey yetiştirme sürecinde masanın ayaklarından biri eksikse ve bu eksik her türlü çabaya rağmen giderilemiyorsa,  bu eksikliği diğer ayakların daha fazla sorumluluk almasıyla çözümlenme yoluna gidilmektedir. Tamda böyle bir durumda okul idarecilerimiz çok büyük bir sorumluluğun altına girmektedir.

Gerek aynı kurumda görev yapan öğretmenlerimize rehabilitasyon sağlayarak öğretmenlerimizin motivasyonunu arttırmak, gerekse ilgisiz öğrenci velilerini eğitim sürecine dahil etmeye çalışarak eğitim kadrosuyla birlikte bir çok güzel faaliyete imzalar attıklarına şahit olduk. Bu anlamda okul, müdürü kadar okuldur, diyerek okul idarecilerimize çok büyük sorumluluklar yüklenmiştir. Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak tüm okul idarecilerimizin ve öğretmenlerimizin bu zorlu süreçlerinde yanlarında olduğumuzu tekrar hatırlatarak, eğitim-öğretim için gösterilen gayretin ve emeğin hiçbir zaman boşa olmadığını ifade ediyoruz.

Bu bağlamda; başta okul idarecilerimizin özlük haklarının ivedilikle düzenlenmesi, öğretmenlerimizin ve tüm eğitim çalışanlarımızın ek işlere yönlendirilmemesi için Mali ve özlük haklarının düzenlenmesi kaçınılmazdır. Eğitim çalışanlarının eğitim öğretim faaliyetlerinden kaynaklı şiddete maruz kalmaması için yasal düzenlenmenin biran önce hayata geçirilmesini talep ediyoruz.

Öğretmenlik meslek kanununu, öğretmene destek kanunu olacak şekilde, eğitim paydaşlarının (Sendikalar, Okul İdarecileri, Öğretmenler v.b) görüşleri ile yoğrularak TBMM’ye sunulmasını bekliyoruz.” Dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.