E.kurmay Albay Hanifi Yıldırım Selahattin Artantaş’ı Ziyaret Etti

tt

Balyoz davasından 45 aydır Hadımköy Cezaevi’nde tutuklu bulunan ve tahliye edilen Jandarma Kurmay Albay Hanifi Yıldırım, Iğdır Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Selahattin Artantaş’ı, ziyaret etti.

Selahattin Artantaş ile bir süre sohbet eden Yıldırım, uğradığı haksızlık ve yaşadığı 45 aylık cezaevi günlerini anlattı.

Hanefi Yıldırım, Balyoz davasını anlatarak haksız yere suçlandığını Balyoz ve Ergenekon gibi davaların dış güçlerin ve paralel yapının bir kumpası olduğunu amacın dünyanın en güçlü ordusu Türk silahlı Kuvvetlerinin zayıflatmak olduğunu belirterek şunları söyledi: “Iğdır’da bulunmaktan özgür olmaktan dolayı çok mutluyum. Hemşerilerimle görüşüyorum gördüğüm ilgi beni sevindirmiştir.

Göstermiş olduğunuz bu sıcak ilgi ve alaka yaşadığım onca acıyı bir nebzede olsa hafifletti, bana yeniden yaşama sevinci, mücadele azmi sağladı. En büyük arzum; Allah hiç kimseye böyle iftira ve acı yaşatmasın, Allah ülkemizi daha büyük felaketlerden korusun. Vatanımız üzerinde büyük oyunlar oynanıyor. Bu oyuna gelmemeliyiz. Bu oyunun içinde iç ve dış düşmanlarımız vardır. Birlik olmalıyız. Son dönemlerdeki etnik ve mezhepsel söylem ve beyanlar ülkemizi geri dönüşü olmayacak felakete sürüklemektedir. Bu felaketin büyüklüğünü komşumuz Irak ve Suriye’deki halkın durumuna bakarak görebiliriz.

Bugün ülkenizin sokaklarında evsiz-barksız perişan vaziyette olan bu insanlar çok değil bundan birkaç yıl önce kendi evlerinde, iş yerlerinde rahat ve müreffeh bir şekilde yaşıyorlardı. Maalesef bölgede çıkarı olan süper devletlerin kendi çıkarları doğrultusunda silahlandırdığı etnik gruplar milyonlarca insanın aç, sefil bir şekilde yaşamasına neden olmuştur. Ülkemizde de benzer hadiselerin

Yaşanmaması için; başta siyasi parti temsilcilerimiz ve bürokratlarımız ile halkı önde gelen saygın kişileri yoğun caba ve gayret içinde olmalıdırlar. Ben görev yaptığım süreçte her zaman Iğdır ve Iğdırlı için bir şeyler yapmaya çalıştım. Bundan sonrada Iğdırlı ve Iğdır için hizmet etmeye hazırım. Iğdır’da da birlik olmalıyız beraberliğimizi korumalıyız. Türkiye zorlu bir dönemden geçiyor. Büyük Ortadoğu projesini gerçekleştirmek için çalışıyorlar. Bölünmeye doğru gidiyoruz. Bunun için birlik olmalıyız. Bu konuda da büyük iş sizin gibi değerli aydınlarımıza düşüyor. Sizler toplumun temel taşlarısınız.”

Iğdır Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Selahattin Artantaş’ta, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “geçmiş olsun tahliye olmanız bizi sevindirmiştir.  Sizinle gurur duyuyoruz. Değerli bir hemşerimizsiniz. Yeni hayatınızda Başarılar diliyorum. Sizin gibi değerli subaylar zor yetişiyor. İnşallah görevinize dönersiniz…”dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.