E.Kurmay Albay Hanifi Yıldırım Şehit ve Gazi Ailelerini Ziyaret Etti

ee

Balyoz davasından 45 aydır Hadımköy Cezaevi’nde tutuklu bulunan ve tahliye edilen Jandarma Kurmay Albay Hanifi Yıldırım, Iğdır ‘da Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’ni ziyaret etti.

 

Şehit ve Gazi Aileleri Derneği üyeleriyle kucaklaşan Yıldırım, uğradığı haksızlık ve yaşadığı 45 aylık cezaevi günlerini anlattı.

Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’ni ziyaret eden Hanefi Yıldırım, balyoz davasını anlatarak haksız yere suçlandığını, Balyoz ve Ergenekon gibi davaların dış güçlerin ve paralel yapının bir kumpası olduğunu, amacın dünyanın en güçlü ordusu Türk Silahlı Kuvvetleri’ni zayıflatmak olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Vatanımız üzerinde büyük oyunlar oynanıyor. Bu oyuna gelmemeliyiz. Bu oyunun içinde iç ve dış düşmanlarımız vardır. Birlik olmalıyız. Suçsuz yerine vatanını seven, canını veren kahramanları hayali suçlar ve düzmece belgelerle cezaevine attılar. Ben cezaevine girdiğimde bölücü örgüt halay çekerek oynamıştır. Şimdi ilahi adalet gerçekleşti. Şimdilik serbest kaldık.

Ben görev yaptığım süreçte her zaman Iğdır ve Iğdırlı için bir şeyler yapmaya çalıştım. Bundan sonra da Iğdırlı ve Iğdır için hizmet etmeye hazırım. Iğdır’da da birlik olmalıyız. Beraberliğimizi korumalıyız. Şehitlerimiz bu vatan için hayatını verdi. Gazilerimiz bu vatan için gazi oldu. Bende bir gaziyim. Askerlerim kucağımda şehit oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize uzun ömür diliyorum.”

Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Akdeniz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “geçmiş olsun. Tahliye olmanız bizi sevindirmiştir. Cezaevinde olmanız bizleri üzmüştü. Sizin gibi değerli bir komutanın hapse atılması haksızlıktır. Sizinle gurur duyuyoruz. Değerli bir hemşerimizsiniz. Başarılar diliyorum” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.