“Dünya Su Günü” Kutlandı

SU HABERİ

Iğdır Devlet Su İşleri 242. Şube Müdürlüğü’nde düzenlenen etkinlikle ‘Dünya Su Günü’ kutlandı. Etkinlikte, dünyada yaşanan su sıkıntısı ve Dünya Su Günü’nün önemi öğrencilere anlatıldı.

Dünya Su Günü sebebi ile düzenlenen etkinlikte konuşan Ercüment Aydoğdu; “dünya nüfusunun ve sanayileşmenin gün gittikçe artması neticesinde birçok ülke “su” sıkıntısı çekmektedir. Suyun giderek artan öneminden dolayı BM Genel Kurulu 1992 yılında Rio de Janerio’da düzenlenen BM Çevre ve Kalkınma Konferansında her yıl 22 Mart tarihinin “Dünya Su Günü” olarak kutlanmasına karar vermiştir. Dünya su günü her yıl farklı konu başlıkları altında kutlanmaktadır. 2016 yılı için konu “Su ve İstihdam” olarak belirlenmiştir. Dünya su günü ülkemizde de 1996 yılından bu tarafa Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü liderliğinde düzenlenen etkinliklerle kutlanmakta ve konunun öneminin genç nesillere benimsetilerek suyun yaşam için önemi konusunda bilgi düzeyinin artırılması amacıyla ilköğretim okulları arasında düzenlenen resim ve kompozisyon yarışması sonucunda dereceye giren öğrencilerimize ödüllerin verilmesi amacıyla toplanmış bulunmaktayız.” şeklinde konuştu.

Etkinlik sonunda DSİ yetkilileri tarafından düzenlenen su temalı resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.