DSİ’den Tahliye Kanalı Duyarsızlığı

pp (1)

Karaağaç Mahallesi Bahçeli Caddesi üzerinde bulunan DSİ’ye ait tahliye kanalı mahalle sakinlerinin sağlığını tehdit ediyor.

Konu ile ilgili gazetemize dert yanan Karaağaç Mahallesi Muhtarı Halil Yıldız, mahallelerinde bulunan kanalın mahalle sakinlerini rahatsız etmesinin yanı sıra Mahmut Nedim Kuyumcu İlköğretim Okulu’na çok yakın olması sebebiyle çocukların sağlığını da aşırı derecede tehdit ettiğini belirtti.

DSİ ve Sulama Birliği yetkililerine defalarca konunun ehemmiyeti hakkında bilgi verdiğini ve sorunun çözümü konusunda beklenti içerisinde olduğunu söyleyen Muhtar Yıldız şunları söyledi:

“Bu tahliye kanalının bugün gelinen noktada çevreye hem aşırı bir kötü koku yaydığını hem de bölgedeki ilkokulda okuyan çocukların sağlığını tehdit ettiğini Valilik yetkililerine bildirdim. Sayın Valimiz sorunun çözülmesi için DSİ ve Sulama Birliği yetkililerinin derhal müdahale etmesini iletti. Fakat ne DSİ ne de Sulama Birliği yetkilileri tarafından Sayın Valimizin talimatına uyulmadı. Sayın Valimizin talimatının yanı sıra birçok toplantıda da yetkili amirlere sorunu bizzat ilettim ama umursamadılar.”

Şehrimizi daha yaşanılabilir bir yer haline getirmek için şüphesiz ki tüm kurum amirleri üzerlerine düşeni yapmaktadırlar. Lakin böyle bir sorunun çözümünün DSİ ve Sulama Birliği yetkililerince erteleniyor ya da çözülmek istenmiyor olması vatandaşın devlete olan güvenini sarsmaktadır.

Hudut Gazetesi olarak ilgili kurum amirlerinin Sayın Valimizin de verdiği talimat doğrultusunda görevlerinin gereği olan bu soruna bir an önce çözüm bulacaklarını temenni ediyoruz.

pp (2)

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.