Dr. Alpaslan Erol İl Sağlık Müdürü Olarak Atandı

İl Sağlık Müdürlüğü görevini başarıyla sürdüren Dr. Alpaslan Erol, yeni düzenlemeyle tekrar sağlık müdürlüğü görevine atandı

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın bakanlığa gelmesiyle birlikte, sağlıkta yeni düzenlemeler hayata geçirildi ve buna bağlı olarak sağlık teşkilatının da yapısı değiştirildi.

Daha önce birbirinden bağımsız üç kurum olarak hizmet veren sağlık teşkilatı, yeni düzenleme ile il sağlık müdürlüğü bünyesinde toplanarak daha derli toplu, daha aktif ve daha hızlı çalışacak bir yapıya kavuşturuldu.

Eski sistemde il sağlık müdürlüğü, halk sağlığı müdürlüğü ve kamu hastaneler birliği genel sekreterliği ismiyle üçe ayrılan sağlık kurumları, şimdi tek çatı altında toplanmadı. İl sağlık müdürlüğü bünyesinde, başkanlıklar, başkan yardımcılıkları, uzman ve şube müdürleri şeklinde bir yapılanma oluşturuldu. Bu sebepten ötürü 81 vilayette tüm sağlık yöneticilerinin sözleşmeleri durduruldu ve yeni yapılanma ile iller kısım kısım açıklanmaya başlandı.

Geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile görüşen Dr. Alpaslan Erol yeniden il müdürü olarak atandı.

Iğdır’da görev yaptığı süre içerisinde hiçbir ayrım gözetmeksizin başarılı bir yönetici profili çizen Erol’un tekrar İl Sağlık Müdürü olarak atanması vatandaşlar arasında da memnuniyet yarattı.

Dr. Alpaslan Erol’u yeni görevinden dolayı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.