Doküman Yönetim Sistemi Eğitim Kursu Düzenlendi

 

Iğdır’da tüm okul ve kurum yöneticilerine yönelik Doküman Yönetim Sistemi (DYS) Yönetici Uygulamalı Eğitim Kursu düzenlendi.

            Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü, evrak işlerini kolay ve hızlı hale getiren doküman yönetim sistemine geçti.

            Doküman yönetim sistemiyle birlikte evrak işleri daha hızlı olarak elektronik ortamda gerçekleştirilecek ve kırtasiye giderlerinden ve zamandan tasarruf sağlanacak.

            Şehit Er Erkan Akdeniz Okulu’nda UZEM Merkezi’nde okul müdürleri, müdür yardımcıları ve memurlarına yönelik düzenlenen eğitim kursunda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt şunları söyledi:

            “Ülkemiz online sisteme hızlı bir geçiş yapmış bulunmaktadır. Artık çoğu işlemimiz kağıt üzerinde değil de bilişim sistemleri üzerinden online olarak yürütülmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı da işlemlerin hızlı yürütülmesi, kâğıt israfının önüne geçilmesi gibi sebeplerden dolayı 2012 yılında Bakanlık ve İl MEM’ler, 2014 yılında ise tüm ilçe MEM’ler Doküman Yönetim Sistemine (DYS) geçiş yapmış bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütün kurum ve okullarında Kasım 2016 tarihinden itibaren DYS’ye geçişler hızlanarak bütün işlemler doküman yönetim sistemi üzerinden yürütülmektedir.”

            Tüm resmi yazışmaların sistem üzerinde yapılacağını belirten Cırıt; “tüm resmi yazılar sistem üzerinden onaylanıp, tarih ve sayıyı otomatik olarak yine sistem üzerinden alacaktır. 2013 yılından beri il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü olarak geçtik. Okullar ise 2 Mayıs 2017 günü itibariyle Iğdır genelinde tüm okul ve kurumlarımız doküman yönetim sistemine geçmiş olacaktır. Doküman yönetim sistemi ile birlikte okul ve kurumlarımızdaki evrak işleri artık elektronik ortamda gerçekleşecek olup büyük oranda kırtasiye ve zaman tasarrufu hedeflenmektedir” ifadelerini kullandı.

            Kurs Eğitimi İl Milli Eğitim Müdürlüğü MEBBİS yöneticileri Efgan Usta ile Göktürk İçer tarafından verilmektedir.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.