“Doğudan Yükselen Umutlar 2” Projesi Hayata Geçirildi

ss

Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Doğudan Yükselen Umutlar 2” Projesi faaliyetleri kapsamında, İskender Iğdır Spor Salonu’nda iki aşamalı olarak İl genelinde bulunan ortaokul öğrencilerinin katıldığı “Kitap Okuma Yarışması” yapıldı.

Yarışmanın ilk aşamasına il merkezi ve ilçelerimizde bulunan 20  Ortaokuldan toplam 20 öğrenci katılmış, yarışma neticesinde ilk 4’e giren okullardan 1’er öğrencinin daha katılımı ile 12 Mayıs 2014 günü yarışmanın ikinci etabı yapıldı.

Yarışma sonucunda; okullarımızdan, il merkezinde bulunan Ziya Gökalp Ortaokulu birinci, Tuzluca İlçesinden Cumhuriyet Yatılı Bölge Okulu ikinci, il merkezinde bulunan Cumhuriyet Ortaokulu üçüncü ve yine il merkezinde bulunan Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu dördüncü oldu.

1. ve 2. olan okul öğrencileri (4 öğrenci) Çanakkale-İstanbul Gezisi ile 3. ve 4. olan öğrenciler ise (4 öğrenci) Kars İli Gezisi ile ödüllendirilmiştir. Ayrıca dereceye giren bütün öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.