Doğu Medyası Iğdır’da Buluştu

Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki basın meslek örgütlerinin başkan ve yönetim kurulu üyeleri Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu (DGF) tarafından Iğdır Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde düzenlenen başkanlar kurulu toplantısında bir araya geldi.
Iğdır’da bugün başlayacak toplantı öncesinde kente gelen gazeteciler Vali Enver Ünlü, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Aslan’a nezaket ziyaretinde bulundular.
Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Genel Başkan Vekili Feridun Fazıl Özsoy, ziyaretler sırasında yaptığı açıklamada, toplantının düzenlenmesinde katkılara teşekkür etti. Özsoy, konfederasyon çatısı altında bulunan federasyonların kendi bölgelerinde belli aralıkla bir araya gelerek, mesleki sorunları tartıştıklarını ve ortaya konan doneler ve çözüm yollarının rapor haline getirilerek konfederasyon toplantılarında ele alındığını ve ilgili mercilere sunulduğunu ifade etti. Döviz kurlarında yaşanan olağandışı artış sonrası yerel basının içerisinde bulunduğu zor durumun yanı sıra diğer sorunların da ele alınacağı toplantı vesilesiyle serhat şehir Iğdır’da bulunmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Özsoy, bölge medyası olarak bulundukları kentin tanıtımı ve habercilikte pozitif dil kullanımı konusunda hassas davrandıklarını belirtti. Özsoy, basın sektöründe yaşanan olumsuzlukları giderilmesi yolunda, konfederasyon olarak basın meslek yasası ve internet medyası ile ilgili yasal düzenlemeleri yapılması yönünde çalışmaları da sözlerine ekledi.
Iğdır Valisi Enver Ünlü, basın mensuplarının çalışmalarını, vatandaşların doğru bilgilendirilmesi bakımından önemsediklerini ve bu yöndeki çabaları takdir ettiklerini söyledi. Vali Ünlü, ziyaret anısına Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Feridun Fazıl Özsoy’a bir plaket sundu.
Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma da gazetecilerin ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, üniversite ve kentin gelişimi konusunda yaptıkları çalışmaların halka doğru yansıtılmasının kendilerine pozitif enerji verdiğini vurguladı.
Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Aslan da müspet haberciliğin çok önemli olduğuna işaret ederek, Iğdır’ın kalkınması açısından hazırladıkları projeler hakkında bilgiler verdi.
Iğdır’da biraya gelen gazeteciler, bugün Ticaret ve Sanayi Odası’nda mesleki sorunlar ve çözüm yollarını konuşacakları toplantı yapacak, ardından düzenlenen gezi programına katılacaklar. Gazeteciler, cumartesi günü de Nahcıvan’a günübirlik bir ziyarette bulanacaklar. Gazeteciler Pazar günü Iğdır’dan ayrılacak.
Toplantıya Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Feridun Fazıl Özsoy , Ağrı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alaettin Aslan , Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Deniz Başlı, Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Özcan Çiriş, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Mücahit Özdemir, Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercüment, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Ali Er , Muş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emrullah Özbey , Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yaşar Yıldız, Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Köprülü ile ev sahibi olarak Iğdır Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Aydın Deniz, Başkan Yardımcısı İsmail Aras ve cemiyet yönetim kurulu üyeleri, bölge illerinden gazete yöneticileri katılıyor.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.