Doğan Buzağılar Yüz Güldürüyor

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmeleri çerçevesinde Iğdır Hakmehmet köyünden Büyükbaş Hayvancılık projesine müracaat eden Genç Çiftçilerin projeleri kabul edilerek her birine 6 adet sığır desteği sağlandı.
Projeden faydalanan çiftçilerden Zehra Kaya, köyde yaşayan bir kadın olarak kendilerine böyle bir imkân sağlanmasının kendisi ve ailesi için çok önemli olduğunu belirtti. Hem ekonomilerine sağlayacağı katkı hem de yaşadığı yerde üretmenin verdiği mutluluğu aktaran Zehra Hanım hayvanlarının iyi bir bakım ile verimlerinin en üst düzeye çıktığını, şuanda 3 adet doğumun gerçekleştiğini 2 adet düvenin de gebe olduğunu, doğan buzağıların sağlıklı olduklarını belirtti. Zehra Hanım ayrıca ” Bu hibe projesinin her aşamasında bizim yanımızda olan İl Müdürümüze ve teknik personelimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız ” dedi.
Ziyaret sırasında İl Müdürü Özkan Yolcu Genç Çiftçi Projelerinin ülkemiz tarım ve hayvancılığına katkıda bulunduğunu belirterek ayrıca ilimizdeki hayvancılığın sürdürülebilirliği için bu tür projelerin başarısının örnek teşkil edeceğini vurguladı.
İl Müdürü Yolcu; “Bu proje kapsamında buzağılarımız dünyaya gelmiş olup proje amaçlarından ilkinin gerçekleşmiş olduğunu belirtti ayrıca proje sahibi genç çiftçilerimize yerelde ilimiz tarımına, genel anlamda ise ülkemiz tarımına katkı sağladıkları için teşekkür ederim. Siz genç çiftçilerimizin her zaman yanında olacağız ve elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.