Doğalgaz Hattında İl Kazma Vuruldu

TÜRKİYE’NİN EN YÜKSEK HAVA KİRLİLİK ORANINA SAHİP OLAN IĞDIR’DA, DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLATILMASI İLE TEMİZ HAVAYA KAVUŞACAK. (BÜLENT MAVZER/IĞDIR-İHA)

Türkiye’nin en yüksek hava kirlilik oranına sahip olan Iğdır’da, doğalgaz çalışmaları başlatılması ile temiz havaya kavuşacak.

Yıllarca Iğdır’ın sabırsızlıkla beklediği doğalgaz hattının döşeme çalışması Iğdır merkeze bağlı devlet hastanesi önünde başladı. İş makinesi ilk kazının yapıldığı programa; Iğdır Belediye Eş Başkanı Murat Yikit, Serhat- Gaz Kars Bölge Müdürü Barış Çalık’ın bulunduğu heyet katıldı. Burada gazetecilere bilgi veren Iğdır Belediye Eş Başkanı Av. Murat Yikit, kenti doğalgazla buluşturacak olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi.

“BU KENTİN EN BÜYÜK SORUNLARINDAN BİRİ HAVA KİRLİLİĞİ”

Iğdır’da, en büyük sorunlardan bir doğal gazın olmayışı olduğuna vurgu yapan Yikit, “Zira bu kentin sıkıntılarından biri de hava kirliliğidir. Şehrimiz Türkiye’nin hava kirliliği oranı açısından en yüksek orana sahip kentti. Bunun da temel sebepleri çok çukur bir yerleşim alanına sahip olması ve hava sirkülâsyonunun olmamasından kaynaklı olarak da çok ciddi şekilde halkımızın sağlığını tehlikeye sokuyordu. Bunun tek çözümü olan doğalgazın yıllardır kentimize gelmesi için çok ciddi emekler ve çabalar sarf edildi. Çok şükür bugün ilk kepçemizi vurduk. İnşallah bu önümüzdeki kışın kentimizin en az bir bölümüne doğalgazı vereceğiz. Kentimizi doğalgazla buluşturacağız. Şimdiden tüm halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Halkımız her şeyin en iyisine ve mükemmeline layıktır. Biz de bu konuda elimizden geldiğince çaba içerisinde olacağız. Halkımızın temel sorunları başta olmak üzere tüm sorunlarıyla ilgilenmeye çalışacağız. Bu konuda bize bugüne kadar inanan bize destek olan ve güvenen tüm çalışma arkadaşlarımıza, meclis üyelerimize ve şirket çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

İlk etapta 120 kilometrelik alanın doğal gaz hattıyla döşeneceğini belirten Serhat Gaz firma yetkilisi Barış Çalık, 2016 yılının ocak ve şubat ayları içerinde bu güzergahtaki tüm kurum ve evlere gaz vermeye planladıklarını, bunun şimdiden Iğdırlılara hayırlı olması dileğinde bulundu. Yapılan konuşmaların ardından iş makinesi ilk kazı çalışması başladı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.