Doğalgaz Çalışmaları Çile Haline Geldi

88

Yıllardır Iğdır’ın yanı başından geçip batıya giden doğalgaz, nihayet Iğdır’a çekilmeye başlandı. Doğalgaz hattının çekildiği yollar kazıldığından, şehir çamur deryasına dönüştü.

Yollarda oluşan çukurların yağmur suları ile dolması, trafiğin aksamasına, yaya yürüyenlerin zorluk çekmesine neden olmaktadır.

Okulların açıldığı bu günlerde öğrencilerin çamur içinde okula gidip gelmeleri, ailelerin tepkisine neden olmaktadır.

Özellikle Bağlar ve Topçular mahallesinde yeni yapılaşan bölgelerde üst yapı faaliyetinin hiç olmaması, yolların çamur ve köstebek yuvası gibi çukurlaşması ve ilgisiz bırakılması bölge sakinleri tarafından tepkiyle karşılanıyor. Mevsim itibariyle yağmurların başlaması, yolların çamurdan geçilmez bir görüntü oluşturmasına, “yeni evler, eski Iğdır yolları” görüntüsü vermeye başladığı görülmektedir.

Doğalgaz ve yeni yapılaşmadan kaynaklanan yol tahribatlarının daha hızlı bir şekilde yapılması, asfaltlanması, ya da parke taşı ile döşenmesi gerekmektedir. Bu konuda belediyenin ekonomik gücünü elbette hesaba katmak gerekir. Doğalgazın gelmesi elbette hepimizi sevindirmektedir. En azından kış aylarında zehir solumamış olacağız. Fakat üç ülkeye sınır olan Iğdır’ın modern bir şehir görünümüne kavuşması da gerekmektedir. Devletin üç ülkeye sınır olan Iğdır’ın içinde bulunduğu bu durumu olağanüstü hal olarak algılaması ve Iğdır Belediyesi’ne yol ve kaldırım yapımı için ödenek göndermesi gerekmektedir.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.