Diyanet İşleri Başkanı Görmez’e Destek Açıklaması

 

            Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’e bir destek de Iğdır’dan geldi. Iğdır’da bugün 10 STK tarafından Diyanet İşleri Başkanı Görmez’e destek amaçlı bir basın açıklaması düzenlendi.

            10 sivil toplum kuruluşu adına Diyanet-Sen Iğdır Şube Başkanı İdris Armağan’ın okuduğu basın açıklamasında şunlara dikkat çekildi.

            “Bu mübarek aylarda televizyon programlarına çıkıp halkı bilgilendirmeye çalışan ilim adamlarının İslami hassasiyetleri hatırlatmaya çalışması bizleri memnun etmektedir.

İlim paylaştıkça çoğalır diyen bir ümmetiz.

            Diyanet İşleri Başkanlığı olarak Çocuk Dostu Camiler Projesini hayata geçiren Prof. Dr. Mehmet Görmez’i eleştiren Türkiye Gazetesi Yazarı Osman Ünlü, TGRT Haber’de skandal açıklamalar yapmıştır.

            Camilerde çocukların oyun oynamasının caiz olmadığını savunan Osman Ünlü ibadethanelerimizi ‘uygunsuz mekânlara ’benzetmiştir.

            Cami ile kerhaneyi aynı cümle içerisinde kullanan Osman Ünlü’nün ilmi manada köhnemiş, İslam mabetlerini aşağılamaya çalışan, rencide etmeye çalışan fikri yapısının, ilim adamlığı vasfına yakışmadığı ortadadır.

            Bu güne kadar, camiye gelenleri itmek, rencide etmek, camiden soğutulan gençlerin müsebbibi olmak, bu tarz düşünce içerisinde olanlar yüzündendir. Oysaki Mevlana ne olursan ol! Kim olursan ol gel demektedir.

            Görüyoruz ki Çocukları camide istemeyen kaldırım vaazcıları, İslam’ı anlatmaya soyunmuş!!!

            Oysaki sırtında Hasan ile Hüseyin, secdeye giden, kalbi çocuk, yüzü çocuk peygamberin ümmeti olduğumuzu unutmuş!

            İslam’ın, imanın kalpte olduğunu unutarak yıllarca dış görünüşlerinden dolayı gençlerimizi öteleyen, camilerimizde hor gören bu insanlar yüzünden, nice gençler heba olmuş. Anlaşılan o ki, sıra çocuklara gelmiş. Ama orada bir durun!

            Sizin köhnemiş beyinlerinizde, çocuk sevgisi nasıl yorumlanıyor bilemeyiz ama bizim bütün camilerimizde çocuklarımız, gençlerimiz dokunulmazdır!

            Bugün burada derdi din olanın çocuklardan rahatsız olmayacağını söylemeye geldik.

Bugün burada, meselenin çocuklar olmadığını, hazımsızlığın sebebini tekelci, tek bayici, tek şubeci din işletmecisi olmak isteyenlere;

            Sizin derdiniz üzüm yemek değil, derdiniz bağcıyı yerinden indirmek olduğunu söylemeye geldik.

            Bugün burada, birilerine karşı duyulan hazımsızlıktan dolayı, camileri kerhanelere benzeten Osman Ünlü gibilerine, hadlerini bildirmeye geldik!

            Bu gün burada, sayısız hizmetlerle, Diyanet İşleri Başkanlığımızın yaptıklarından nasiplenmemiş olanlara, saldırı dili yerine, edebi hatırlatmaya geldik!

            Bu gün burada, Diyanet İşleri Başkanlığımıza, Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Mehmet Görmez’e, Camilerimize, Mabetlerimize, Din Görevlilerimize, Dokundurtmayız! demeye geldik.

            Artık sesini duyurmak isteyenin, ünlü olmak isteyenin saldıracağı alanlar ve makamlar diyanet camiası değildir demeye geldik.”

Destekleyen kuruluşlar:

Memur-Sen

Diyanet-Sen

Iğdır Din Görevlileri Derneği

Ensar Vakfı Iğdır Şubesi

İlim Yayma Cemiyeti Iğdır Şubesi

Iğdır İmam hatip lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği

İHH Iğdır Şubesi

Tügva Iğdır Şubesi

Yeni Dünya Vakfı Iğdır Şubesi

Iğdır İlahiyat Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği

 

                                                HABER: ŞİRİN TOKA

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.