Dilka Tekstil 200 Kişiye İş İmkânı Sağlayacak

Dilka Tekstil Firması melekli yolu üzerinde açtığı fabrikasında 200 kişiye iş imkânı sağlayacak. 30 Yıllık tecrübeye sahip olan tekstilde 200 çalışanla günlük 10 bin giyim malzemesi üretilmesi hedefleniyor.
Iğdır’ın da kendine ait bir tekstil kenti olduğunu söyleyen Dilka Tekstil Genel Müdürü Habip Yeşil şu sözlere değindi; “ Tekstil kent’e gidenler, burada çalışan kardeşlerimizin nasıl harikalar yarattığını ve ‘Bu iş burada olmaz, tutmaz’ diyen herkesi nasıl utandırdığını görecekler” dedi.
Tekstil sektörünün ülkenin lokomotif taşlarından biri olduğunu söyleyen Yeşil, Tekstilin ülkeye sağladığı katma değerin yanı sıra özellikle istihdam konusunda önemli katkı sağladığının altını çizdi.
Yeşil; “Güzide şehrimize gerek mesleki, gerekse ekonomik olarak birçok katkımızın olacağını düşünüyoruz. Bizler de bu sebeple bu şehri tercih ettik. Şirketimiz olarak burada 50 kişiyle başladık alacağımız müracaatlarla 200 kişiyi istihdam edeceğiz.
İşçinin emekçinin hakkını gözeteceğiz. Bizimle çalışmak isteyen Dilka Tekstil İrtibat: 0544 976 1500” nolu telefondan bizlere ulaşabilirler” diye konuştu.
Çalışan İşçiler; ise; “Şimdi Dilka tekstile girdik gayet memnunuz maaşlarımızı görevlere göre alıyoruz genellikle asgari ücret üzerinden almaktayız bunun yanı sıra ek mesaide kesinti olmadan zamanında alıyoruz.
Hakkımızı alıyoruz. Evimize ekmeğimizi götürdüğümüz için çok mutluyuz” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.