Dilenciler Şehrimizi İstila Etti

            Iğdır’da dilencilik yapan kişi sayısında artış yaşanıyor. Vatandaşlar, her sokak başında 50 Metrede bir dilenci ile karşılaşmaktan şikâyetçi. 

Iğdır’da son günlerde dilenci sayısında büyük bir artış olduğunu belirten vatandaşlar yetkilileri göreve çağırdılar.

            Dilencilerin, Gerek sokak başlarında iş yeri önlerinde gerekse kapı kapı dolaşarak toplumun dini hassasiyetini suiistimal ettiğini vurgulayan vatandaşlar, bu soruna çözüm bulunmasını bekliyor.
Cadde kenarlarında oturarak veya ev ile iş yerlerini kapı kapı dolaşarak dilencilik yapanların vatandaşları rahatsız ettiğine tanıklık ediyoruz.

            “Dilenci sorununa bir çözüm bulması gerekiyor. Özellikle Atatürk Caddesi üzerinde sıraya dizilen dilenciler kadrolu memur gibi sabah akşam mesai gözetmeksizin çalışıyorlar. Buna birilerinin dur demesi lazım. Dilenciler gerçek fakirin ve yoksulun adını kullanarak hak etmedikleri paraları topluyorlar. Bu insanların yüzünden gerçekten ihtiyaç sahibi kişiler  yardımlardan istifade edemiyor

             Bunların çoğu, komşu illerden gelen kişiler. Bu durumdan büyük rahatsızlık duyuyoruz. Bu istismarcılar dilenmiyor, vatandaşı sömürüyor. İlgilileri bu duruma müdahale etmeye davet ediyoruz” dediler.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.