Devletten Erkânından Muhtarlara Birlik-Beraberlik Yemeği

88

Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman’ın öncülüğünde, Jandarma Komutanı Kurmay Albay Karaman Dikmen, İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, şube müdürleri ve ilimiz muhtarlarının katılımıyla birlik-beraberlik yemeği verildi.     Yemeğe katılan muhtarlar: Zeki Bayat(Söğütlü Mahallesi Muhtarı), Servet Gürel (Atatürk Mahalle Muhtarı), İbrahim Kaçmaz (Konaklı Mahalle Muhtarı), Hakan Gül (Topçular Mahalle Muhtarı), Cihangir Akbalık (Emek Mahalle Muhtarı), Mustafa Tek (Özgür Mahalle Muhtarı), Bahattin Yikit (Cumhuriyet Mahalle Muhtarı), Ahmet Çelik (Pir Sultan Abdal Mahalle Muhtarı), Ahmet Şek (Hakveyis Mahalle Muhtarı), Erkan Aras (Yeni Mahalle Muhtarı), Vedat Yaşar (Alikamerli Mahalle Muhtarı)

Düzenlenen birlik beraberlik yemeğinde konuşan Vali Ahmet Turgay Alpman; “muhtarlarımız, 15 Temmuz günü demokrasiye yöneltilen darbe girişimi sırasında bütün halkımıza çağrı yaptılar. Onların aracılığıyla biz insanlarımızı meydanlara topladık. Bu sayede ilimizde herhangi bir olumsuzluğa meydan vermeden asayişi sağladık. Darbeciler başarısızlığa uğradı. Halkın gücünün, birlik ve beraberliğin sağlanmasında muhtarlarımızın çok önemli rolü olmuştur. Tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğin demokrasi nöbetlerinde de sürmesini diliyorum” dedi.

 İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 “15 Temmuz 2016 tarihinde bir grup Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu cuntacı paralel askerin demokrasimize yönelik menfur bir şekilde silahlı darbe girişimine karşı, halkımızın göstermiş olduğu birlik ve beraberlikten dolayı çok duygulandım. Halkımızın demokrasiye sahip çıkmasında büyük emeği olan muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Bu tür olaylara karşı halkımızın her zaman aynı şekilde refleks göstererek demokrasimizden asla ödün verilmeyeceğini, ilimizde halkın devletine, polisine saygı ve sevgi duyduğunu, polis-vatandaş işbirliğinin en güzel bir şekilde sergilendiğini, ülkemizin huzur ve güvenini her zaman kanunların verdiği yetki çerçevesinde halkımızla birlikte işbirliği içerisinde devam ettireceklerini, halkımızın bundan sonra bu tür çirkin olaylara müsaade etmeyeceğine inanıyorum.”

 Yemek sonrasında Vali Ahmet Turgay Alpman, Iğdır Jandarma Komutanı Kurmay Albay Karaman Dikmen, İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal ve 11 mahalle muhtarı Söğütlü Mahallesinde toplanan vatandaşlarla çay içerek sohbet ettiler.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.