“Deprem Fay Hattında Olan Metsamor Türkiye Azerbaycan ve İran’ı Tehdit Ediyor”

            Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel başkan yardımcısı Iğdır Azerbaycan evi derneği başkanı gazeteci Serdar Ünsal, İstanbul’da meydana gelen deprem, Iğdır ve Ermenistan bölgesinde de meydana gelirse büyük bir facia yaşanacağını belirterek deprem fay hattında bulunan Ermenistan da ki Medzamor nükleer santralinin derhal kapatılması gerektiğini dile getirdi.

             Olası bir depremde nükleer santralden sızıntı yaşanacağını belirten Serdar Ünsal, Ermenistan’daki Ölüm bacalarının Türkiye Azerbaycan ve İran’ı tehdit ettiğini ileri sürdü.

        Iğdır Merkeze 15 km, sınır köylere 100-200 metre uzaklıkta bulunan Ermenistan’da bulunan Medzamor nükleer santralini  pimi çekilmiş saatli bombaya benzeten Ünsal, “Medzamor Nükleer santralı patlamaya hazır bir saatli bombadır. Fay hattında yapılmıştır. Bir depremde bölge yok olacaktır.1988 yılında Ermenistan’da meydana gelen depremde nükleer santral zarar görmüştür. Çatlayarak etrafa radyasyon yaymıştır.

            Bir depremde insanlar enkaz altından kurtulma derdine mi düşsünler yoksa radyasyondan korunma mı bunun için hemen beton dökülerek kapatılmıştır. Avrupa birliği, insanlık, çevreci örgütler bu konuya eğilmeli santral kapatılmalıdır. Azerbaycan’ı, İran’ı ve Türkiye’yi tehdit ediyor. Uranyum uçakla Rusya’dan getiriliyor. Uçak düştüğünde neler olur düşünemiyorum” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.