Demirtaş, Selahattin Özgündüz’ü Ziyaret Etti

87

 HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve beraberindeki heyet Selahattin Özgündüz’ü ziyaret etti. Iğdırlı hemşerimiz din alimi Özgündüz’ü ziyaretinde konuşan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş; “bu sıcak karşılamalarından dolayı, değerli Hoca’ma ve burada bulunan yetkililere çok teşekkür ediyorum.  Biz oy kaygısı olmadan Türkiye’nin farklı kesimlerine ziyaretler yapıyoruz. Bu ziyaret kapsamında bugün buradayız. Ülkemizde maalesef bugüne kadar siyaset, etnik ve mezhebi köken ayrımı üzerinden yapıldı. Biz siyaseti kendi köklerini inkâr etmeden özgürlük ve eşitlik içerisinde yapmalıyız” dedi.

Demirtaş; “biz Türkiye’ye tam anlamıyla barışı getirirsek, bu barış coğrafyamıza da umut olacaktır. Bu ülkenin asli sahipleri ve unsurları olan Caferilerin Lideri Selahattin Özgündüz hocamız bu ülkede barışın gelmesi için bir ömür vakfederek büyük bedeller ödemiştir” dedi.

 Türkiye Caferilerinin önde gelen ismi Selahattin Özgündüz ise yaptığı konuşmada; “bu ziyaretleriyle dolayısıyla HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Bey’e teşekkür ediyorum. Ülkemizde; temsilde ve paylaşımda adalet, fikirde ve inançların yaşanmasında özgürlük, kanun karşısında ve fırsatlarda eşitlik esasları üzerinde yasalar oluşturulursa, bu ülkede kimse kimseden hak talep etmek zorunda kalmaz. Bizim inanç, toprak ve vatan müştereklerimiz varken, başka şeyler peşine düşmemiz gerekmez. Toprak bütünlüğümüz, milli birliğimiz ve devletimizin bekası bizim kırmızıçizgilerimizdir, vazgeçilmezimiz olmalıdır, her kesim için bunları korumak zorundayız.” dedi.

Türkiye’de şu an en fazla haklarından mahrum edilenlerin Caferiler olduğunu belirten Özgündüz, her gün bir şekilde Şiilerin adı kullanılarak taciz edildiğini söyledi.

Ziyaret, karşılıklı iyi niyet temennileriyle son buldu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.