DEM Partili Hakkari Belediyesine Baskın. Başkan Gözaltında!

0

31 Mart seçimlerinde DEM Parti adayı 54 yaşındaki Mehmet Sıddık AKIŞ’ın ipi göğüslediği Belediye’ye bu sabah saatlerinde polis operasyon gerçekleştirdi. Belediye Başkanı AKIŞ ise dün akşam VAN‘da göz altına alınmıştı.

Hakkari’de Toplantı ve Gösteri Yürüyüşlerine 10 Günlük Yasak

Hakkari’de Toplantı ve Gösteri Yürüyüşlerine 10 Günlük Yasak

Konu ile ilgili Hakkari Valiliği’nin yapmış olduğu açıklamada bu baskının nedeni hakkında; yapılan eylemlerin ve etkinliklerin bu duruma sebep olduğu açıklandı. Açıklama şu şekilde; “Hakkari ili coğrafi sınırları içerisinde 03.06.2024 saat 08:00’den itibaren geçerli 12.06.2024 tarihi de dahil saat 23:59’a kadar 10 (on) gün süre ile 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre düzenlenecek gösteri yürüyüşü, açık hava toplantıları ve kapalı yer toplantıları, basın açıklaması, oturma eylemi ve anket yapılması, çadır ve stant kurulması/açılması, imza kampanyası düzenlenmesi, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtılması ve her türlü protesto eylemi şeklindeki faaliyetler 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri doğrultusunda yasaklanmıştır.”

Baskın sabahı da herhangi bit taşkınlığa sebebiyet verilmemesi için Altay Caddesi trafiğe kapatılarak Belediyede aramalara başlandı.

Hakkari Valiliği’nin açıklamasının tam metni.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir