Değerli Okuyucularımıza Duyurulur…

 00          

Değerli okuyucular;

İlimizde Hudut Gazetesi olarak 2001 yılında yayın hayatımıza başladık. 14 yıllık yayın hayatımızda toplam 3613 kez sizlerle bu sayfalarda buluştuk. Sürekli olarak şehrimizin sorunlarını, vatandaşlarımızın taleplerini gazetemiz aracılığıyla bürokratlara ve siyasilere iletmeye çalıştık. Yayın hayatımız boyunca gazetecilik prensiplerine bağlı kalarak, yayın politikamızdan ödün vermeden, tarafsız bir şekilde kamu hizmetimizi sürdürdük. Bu hizmeti sürdürürken tüm siyasi partilere, sivil toplum örgütlerine, derneklere ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarına hep aynı mesafede yaklaşma gayreti içerisinde olduk. Yayın hayatımız süresince kimsenin kalemşorluğunu yapmadık. Siyasetçi veya bürokratlarla ilgili haberlerimizde hiçbir zaman maddiyata önem vermedik, kalemimizi satmadık.

Siz değerli okuyucularımıza daha kaliteli bir gazetecilik hizmeti sunmak ve vatandaşlarımızın sesini daha fazla kişiye ve kuruma duyurmak adına geçtiğimiz ay Aydın Gazetesi’ni de devralarak yayın alanımızı genişlettik. Hudut Gazetesi olarak sergilediğimiz yayın politikamızı ve yayın prensiplerimizi Aydın Gazetesi olarak da devam ettireceğimizi bir kez daha siz değerli okuyucularımıza ifade etmek istiyorum.

Ayrıca, yerel süreli yayın hizmetinde karşılaşmış olduğumuz şu olumsuz durumları da bilgilerinize sunmakta fayda görüyorum:

Yerel gazeteler yayınlandıkları illerde, haber kaynaklarını gerek kurum ve kuruluşların basın birimleri tarafından ve gerekse bölgesel ve ulusal haber ajanslarından elde ederler. Hudut ve Aydın gazeteleri olarak da yayımlamış olduğumuz haberler kurumların basın birimleri veya abonesi bulunduğumuz ulusal haber ajanslarından elde edilmektedir. Bu vasıtayla elde edilen haberleri hazırlama, yayınlama veya yayımlamama konusunda tek yetkili ve temsilci şahsımdır. Bu sebeple ilimiz genelinde şahsım dışında Hudut ve Aydın Gazetesi’nin başka bir temsilcisi bulunmamaktadır. Gazetelerimizin adını kullanarak kendilerini temsilcimiz veya muhabirimiz gibi tanıtan şahıslara itibar edilmemesini belirtmekte fayda görüyorum. Gazetelerimizle irtibata geçmek isteyen vatandaşlar, Karaağaç Mah. Karaca Sok. 27 numaradaki adresimizden veya 226 42 43 nolu telefonumuzdan bizlere ulaşabilir veya bizzat şahsımla görüşebilirler.

Gazeteleriniz Hudut ve Aydın’ın gelecek yayınlarında da buluşmak dileğiyle, saygılarımı sunarım.

MEHMET TOKA

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

 ismail Ocak 19, 2015 Cevapla
0 0

Mehmetcigim igdirda yayin sureniz boyunca ödün vermeden calistiginizin bilincinde olarak gururla okuyorum gazetenizi hayırlı uğurlu olsun yeni aydin gazetesini devr alarak büyük işler yapiyorsunuz allah kolaylik versin çalışmalarınızda üstün başarılar dilerim… İsmail tavsi