DBP İl Teşkilatından Oturma Eylemli Protesto

10-02-2016-ıgdır-cizre-katliam-basın-aciklamasi1 (1)

Son birkaç aydır Güneydoğu’da gerçekleşen olaylar, DBP Iğdır İl Teşkilatı’nın gerçekleştirildiği oturma eylemi ile protesto edildi.

            DBP Iğdır İl Örgütü öncülüğünde Cizre’de yaşanan olaylar ve gerçekleşen ölümler yapılan basın açıklaması ve oturma eylemi ile protesto edildi.

            DBP Iğdır il binası önünde gerçekleşen basın açıklamasına DBP Iğdır İl Eş Başkanları Oğuz Ok, Nadile Malgaz, HDP Iğdır İl Eş Başkanı Dilber Turan, Iğdır Belediye Eş Başkanı Murat Yikit, Tuzluca Belediye Eş Başkanı Neşegül Can, Iğdır İl Genel Meclis Eş Başkanı Dilek Yanardağ’ın yanı sıra bazı vatandaşlar da katıldı.

“Kürt halkı onurlu mücadelesinden asla vazgeçmeyecek”

            Basın açıklamasında kitleye seslenen DBP Iğdır yöneticilerinden Oya Malgaz Kürt halkının mücadelesinden asla vazgeçmeyeceğini söyleyerek;” “AKP’nin savaş konsepti onlarca çocuğun hayatını elinden almıştır. Sokağa çıkma yasakları adı altında son 6 ayda toplam 460 sivil 84 çocuk bu kirli ve kuralsız savaşta yaşamını yitirmiştir. En son Cizre’de bodrumlara sığınmak zorunda kalan sivil ve yaralı 60’a aşkın yurttaşımız bütün girişimlere rağmen kurtarılamamıştır. Buradan hükümete sesleniyoruz. Bugün Cizre, Sur, Nusaybin ve İdil başta olmak üzere yaşanan katliamlar Kürt halkı tarafından asla kabul edilmeyecek ve bu katliamlar sonucunda da Kürt halkı onurlu mücadelesinden vazgeçmeyecektir” diye konuştu.

            Malgaz son olarak Kürt halkının statüsüz yaşamayacağını söyleyerek; ”bu tarihten sonra Ortadoğu coğrafyasında Kürt halkı statüsüz yaşamayı asla kabul etmeyecektir. Devletin ve hükümetin bu katliamcı politikaları sonuçsuz kalacak ve halkımızın bu onurlu direnişi zaferle sonuçlanacaktır. Halklar arasında ciddi bir kopuşa neden olan bu kirli savaş politikalarının bir an önce terk edilmesi ve müzakere sürecine geri dönülmesi gerektiğini buradan bir kez daha vurguluyoruz” dedi.

            DBP tarafından gerçekleştirilen protesto, 5 dakikalık oturma eylemi ile son buldu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.