Davut Haner’in 23 Nisan Çocuk Bayramı Mesajı

 

T

23 Nisan, Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir.

Sevgili Çocuklar;

Sizlere düşen görev de, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesini yakalamak, demokrasiye ve insan haklarına saygılı, vatanını ve milletini seven bireyler olarak büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirmek olacaktır.

“Bu vesileyle; geleceğimizi temsil eden çocuklarımızın, geçmişten aldıkları güçle milletimizin yarınlarını şekillendireceklerdir. Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır. Milli bayram olmanın ötesinde bütün dünyada evrensel bir özellik kazanmış olan bu günde, ülkemiz başta olmak üzere, tüm dünya çocuklarının ve vatandaşlarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.”

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.