Daha Güzel Bir Iğdır İçin Birlik ve Beraberlik Buluşması

Yaklaşmakta olan Muharrem Ayı öncesinde ilde görev yapan bir gurup din görevlisi ile bazı Iğdırlı vatandaşlar bir araya gelerek, birlik ve beraberlik çağrısında bulundular.

22 Ekim 2014 Çarşamba günü Öğretmenevi’nde düzenlenen programa Vali Davut Haner, İl Müftüsü, Iğdır Ehli-i Beyt Âlimleri Derneği Başkanı ve üyeleri ile Iğdır’ın birçok kesiminden temsilciler katıldı.

Program çerçevesinde İl Müftüsü ve Ehli-i Beyt Alimleri Derneği Başkanı birer konuşma yaparak, Iğdır’daki kardeşlik ve dostluk atmosferinin daim olması için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi ve birlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğini belirttiler. İl Müftüsü yaptığı konuşmada; “zaman zaman insanlar istenmeyen kırgınlıklara ve küskünlüklere sebep olabiliyor. Önemli olan yapılan hatayı düzletmek için çaba göstermektir. Bunun için de özür dilemek büyük bir erdemliktir” dedi.

Daha sonra Vali Haner bir konuşma yaparak, Iğdırlı vatandaşlarımızın her zaman birlik ve beraberlik içinde örnek bir yaşam sergilediğini ifade ederek, Iğdırlıların sorunlara ve olaylara sağduyulu bir yaklaşım göstermesinin memnuniyet verici olduğunu belirtti. Vali Haner konuşmasında, toplumun huzuru için vatandaşlar arasındaki birlik, beraberlik, hoşgörü ve dayanışmanın çok önemli olduğuna vurgu ederek, sevginin olduğu yerde hiçbir kötülüğün barınamayacağını belirtti.

Vali Davut Haner ayrıca, yaklaşmakta olan Muharrem Ayı’nın Iğdır’da daha farklı bir önemi olduğunu belirterek, böyle bir toplantının da Muharrem Ayı öncesinde yapılmış olmasının, toplumun birlikteliğine olumlu katkılar sağlayacağını ifade etti. Vali Haner; “öncelikle Kerbela şehitlerimize rahmet diliyorum. Muharrem Ayı içerisinde meydana gelen ve İslam âlemini derinden yaralayan Kerbela faciasından alınması gereken dersler vardır. Ülkemizi bölmeye çalışan, insanlarımızı birbirine düşüren, kardeşi kardeşe vurduran fikirlerden uzak durarak sevgi, kardeşlik, barış ve huzur ortamı içerisinde birbirimize kenetlenmeliyiz” dedi.

Toplantı karşılıklı görüş alış verişi ile son buldu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.