Cumhuriyet Bayramı Buruk Kutlandı

IĞDIR'DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

Cumhuriyetin 91. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi kentimizde de buruk bir şekilde kutlandı. Karaman Ermenek’teki maden faciasında 18 kişinin yer altında kalmış olmasından dolayı Cumhuriyet bayramı kutlamaları buruk bir şekilde gerçekleştirildi. Ayrıca tüm ülkede plânlanan Cumhuriyet resepsiyonları da iptal edildi.

Dün sabah saatlerinde başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları; Iğdır Valisi Davut Haner ve Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Ali Kalyoncu’nun Iğdır Valiliği’nde bayram tebriklerini kabul etmesiyle başladı. Ardından Zübeyde Hanım Bulvarı’nda devam eden program kutlamaları, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Iğdır Valisi Haner ve Garnizon Komutanı Kalyoncu, törene katılanların bayramını kutladı.

Törende; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun mesajlarının okunmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Vali Haner, 91. yılını kutladığımız Cumhuriyet Bayramı’nın bağımsız ve müstakil yaşama arzusu ile elde edilmiş büyük bir gün olduğuna vurgu yaptı.

Haner; “hedefleri tam baştan beri muasır medeniyet seviyesini aşma olarak belirleyen Mustafa Kemal Atatürk, bu hedeflere ancak ve ancak cumhuriyet ve demokrasi ile varabileceğimizi görmüştür. Kemal Paşa’nın 29 Ekim 1923 tarihinde ‘Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir” dedi.

           

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.