Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Iğdırlılar Irkçılığı Değil, Hizmeti Tercih Etmelidirler”

3

4

Iğdırlılar tarafından coşkuyla karşılanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Iğdırlılar siyasi Türkçülük ve siyasi Kürtçülük yapanları değil, hizmeti tercih etmelidirler” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zübeyde Hanım Bulvarı’nda Iğdırlı vatandaşlarla bir araya geldi. Binlerce Iğdırlının doldurduğu miting alanında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Iğdır’a yapılan hizmetlerden ve Iğdır’ın üç ülkeye sınır olmasından dolayı sahip olduğu ticaret potansiyelinden söz etti.

Iğdırlıların 7 Haziran günü, siyasi Türkçülük ve siyasi Kürtçülük yapanları değil hizmeti tercih etmeleri gerektiğini vurgulayan Erdoğan; Iğdır “yeni Türkiye”de kendi payına düşen hizmeti almalıdır. Gerek sınır kapılarından kaynaklanan ticaret ve gerekse hayvancılık ve tarım potansiyeli yüksek olan Iğdır, bu fırsatı iyi değerlendirmelidir” diye konuştu.

“Kobani’ye Peşmerge’yi Biz Gönderdik”

“Tüm dünyadaki mazlumlara kucak açan bir ülkeyiz, kapımıza gelenleri çevirmedik ve çevirmeyeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“Kobani’ye Peşmerge’nin geçişini biz sağladık. Kobani’den gelen vatandaşlara biz kucak açtık, biz yardım ettik. Bugüne kadar nerde bir mazlum varsa biz yanında olduk.”

“Pensilvanya ile Kandil Ülkenin Hayrına Bir Araya Gelmez”

Erdoğan, konuşmasında paralel yapıyı eleştirerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Pensilvanya ile Kandil’in ülkenin hayrına bir araya gelmesi mümkün mü? Bakın şimdi bir araya geldiler. Niye, çünkü 99’da bunların hoca efendisi var ya, kaçtı gitti bu ülkeden. Amerika’ya kaçtı. Ya sen hoca efendi değil misin? Mekke, Medine’ye gitsene, oraya niye gidiyorsun. Orada ne işin var? Şimdi küçük imamlar buradan başladı, onlarda kaçıyorlar. Niye? Dedik ya inlerine gireceğiz. Evet, şu anda inlerine girdik. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Hukuk içerisinde ne gerekiyorsa bunu yapacağız. Iğdır bu oyuna gelir mi? Hayır, o zaman 7 Haziran bir milattır, bunu unutmayın.”

“Bunlar Kandan Besleniyor”

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ı da eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

“6-8 Ekim olaylarında halkı sokağa döken, 50 kişinin ölümüne yol açan eş başkanı, türkü bar sanatçı havasında pazarlamak için var güçleri ile çalışıyorlar. Bir eline saz veriyorlar bir eline mikrofon; bunları da artık görmeye başladık. Böylece taraf olmaya çalışıyorlar. Bugüne kadar Kürt halkının tarihi, kültürü, inancı için ağzından tek laf çıkmayanların barajı geçmeleri için İstanbul’daki elitler seferber olmuş. Aydın maydın geçinen karanlıklar var. Bunlar ne aydını ya, bu ülkede 50 kişinin ölümüne neden olan insana aydın denilebilir mi? Arkalarında terör örgütleri olmasa, tehdit olmasa bu kadar oy almaları mümkün değil”

Mitingden sonra Iğdır Valiliği’ni ziyaret eden Erdoğan, Erzurum’a doğru yola çıktı.

2

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.