Çocuklar ve Polisler Halı Saha Maçı Yaptı

Vali Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü Hanımefendi’nin himayelerinde çocuk işçiliği ile mücadele kapsamında ”Sokaktan Okula” sloganıyla yürütülen proje sayesinde Iğdır’da okullarına kazandırılan çocuklar, halı sahada polis ağabeyleri ile maç yaptı.
Vali, çocukların polis ağabeyleri ile olan karşılaşmasını çeşitli tezahüratlar eşliğinde izleyerek maç sonunda da çocuklara çeşitli armağanlar verdi.

Çocukları böyle mutlu gördükçe kendisinin daha çok mutlu olduğunu ifade eden Vali; ”Hep birlikte el ele vererek evlatlarımızı sağlık ve güven içerisinde büyüteceğiz. Onlar oyun oynayacak, ders çalışacak, çiçekleri koklayacak ve mutlu olacaklar ama çalışmayacaklar. Çocuk işçiliğiyle mücadele kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzce gerekli çalışmaları aralıksız sürdürüyoruz.

Yarınımızı inşa edecek olan çocuklarımıza bugünden her fırsatı sunmak boynumuzun borcu. Bugün onları mutlu gördükçe ben daha çok kendimi mutlu hissettim.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Vali Enver Ünlüye burada İl Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Adem Safa da eşlik etti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.