Çocuk Dilenci Sayısı Arttı…‏

44

Iğdırlı vatandaşlar küçük yaşta dilendirilen çocuklar için tepkilerini dile getirerek; “sokaklarda çocuk dilenciler görmek istemiyoruz” dediler.

Iğdır Vali Konağı arka tarafında dilenen ve suriyeden geldiği belirtilen küçük çocuk objektiflerimizi görerek yüzünü peçesiyle kapatarak dilenmeye devam etti.

Vatandaşlar, Ülkemizde insan hayatinin ne denli ucuz oldugu asikar. Özellikle cocuklara yönelik sosyal calismalarin tatminkâr boyutlarda olmadigini, sözlerin sadece lafta kalarak somut adimlar atilmadigini, sokaklarda adim basi karsilastigimiz cocuk dilencileri görerek sahit olmaktayiz.

Annelerinin kucaginda acindirma unsuru ve para toplama araci olarak kullanilan bebekleri, sıcak havada hayatlarını tehlikeye atarak “para kazanmaya” calisan cocukları sadece biz; yani halk görmekte! Yetkililerden bu istismara seyirci kalmamasını ve acilen ciddi adimlar atılmasını istiyoruz.  Daha baskici ve somut adimlar atilmadigi takdirde, yillardir süregelen bu aci tabloyu izlemek zorunda kalmaya devam edecegiz.  Sagliksiz bir ortamda yetistikleri icin ya da “yetisemedikleri” icin, gelecegin potansiyel suclularına zemin hazırlıyor oldugunuzun farkına varmanızı umuyoruz”şeklinde konuştular.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.