Çobanlara Sertifika Verildi

nn

Iğdır Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Iğdır İş-Kur Müdürlüğü ile iş birliği çerçevesinde sürü yönetimi kurs bitirme belgesi, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Eraslan, İş-Kur Müdürü Bülent Dilmen ve protokol tarafından verildi.

Iğdır Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yardımcı Doçent Dr. İsa Yılmaz tarafından Iğdır Kültür Merkezi konferans salonunda 120 saat teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

Proje kapsamında sertifikalı çoban olmak isteyen 25 kişiye kurs verildi. Kurs süresince devamlı kurslara katılarak başarıyla belgeyi hak eden 16 kursiyere belgesi verildi.

Kursa genellikle sürüsü olan ve hayvan bakıcılığı yapan kişilerin katıldığını vurgulayan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürü Hüseyin Eraslan; “Bakanlığımız tarafından “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” projesi kapsamında Ankara, Konya, Kırşehir, Iğdır ve Sivas İl Müdürlükleri pilot il seçilmiştir. İlimizde bu 5 il içerisinde yer almaktadır. Bazı illerimiz yılsonu nedeniyle bu kursu başaramadılar ama biz bu kursu başaran illerden biriyiz.

Önceden gayri kalifiye olarak yapılan çobanlık mesleği bu belgeyle daha kalifiyeli şekilde yapılacak. 15 gün boyunca 120 saat süreyle eğitim alan kursiyerler kursu başarıyla bitirdiler. Kursun ikinci etabını da ekim ayında tamamlayacağız ve bu kurslar rutin olarak 81 ilimizde Bakanlığımız ve proje ortaklarıyla iş birliği ile ortak proje olarak devam edecektir. Bu kursun gerçekleşmesinde Şube Müdürümüz başta olmak üzere emeği geçen bütün teknik eleman arkadaşlarımıza, proje paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.