Çıkan Yangında Bir Ev Kül Oldu

yangin-2

Iğdır merkeze bağlı yukarı çarıkçı köyünde sabah saat 10.00’da sobadan sıçrayan bir kıvılcımla çıkan yangın bir aileyi kış ortasında dışarıda bıraktı.

6 kişilik ailenin kaldığı ev ve tüm eşyaları yanıp kül oldu. İtfaiyenin eve erken müdahale etmesine rağmen yangın, evi kısa sürede sararak kullanılmaz hale getirdi.

Ev sahibi Seyyat Yeşilkaya; “ben Iğdır merkezdeyken yangından haberim oldu. Yetiştiğimde ev yanıp kül olmuştu. Bütün eşyalarımız yandı. Bu evde 6 kişilik bir aile olarak kalıyorduk. Bir oğlum askerde diğer oğlum gelinim ve birde torunumla kalıyorduk. Şimdi dışarıda kalıyoruz. Afet Müdürlüğü bize sadece bir çadır verdi. Gece ve gündüz dışarısı çok soğuk, -10 derece oluyor, üşüyoruz. Torunum hastalandı. Kış ortasında ne yapacağımızı bilemiyorum. Komşular iki halı ve battaniye verdiler, yatağımız bile yok. Yetkililerden bize sahip çıkmalarını istiyorum” dedi.

Gelin Sevilay Yeşilkaya ise; “evimiz yandı. Müdahale edemedik, canımızı zor kurtardık. Kış günü dışarıda çadırda yaşıyoruz. Çocuğum hasta oldu. Bütün elbiselerimiz, her şeyimiz yandı. Çocuğa giydirecek elbise bile bulamıyorum. Yetkililer bizim sesimizi duysunlar, bizlere sahip çıksınlar” diye konuştu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.