Çiftçiye Kırsal Kalkınma Yatırımları Tanıtım ve Bilgilendirme Yapıldı

            Tarım ve Orman Bakanlığının uygulamaya koyduğu “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi 3. Etap Uygulama Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi” projesi dâhilinde gerçekleştirilecek desteklemeler ile ilgili olarak Iğdır İl Merkezinde ve İlçelerde İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU’nun da katılımı ile bilgilendirme toplantıları düzenlendi.

            Toplantılar Iğdır Merkezde, Aralık, Karakoyunlu ve Tuzluca İlçelerinde gerçekleştirildi. Bakanlığın uygulamaya koyduğu desteklemeler kapsamında Muhtarlara ve çiftçilere detaylı ve geniş kapsamlı bilgiler verilerek, destekten kimler faydalanabilir şartları nelerdir ve bu yatırımların içerikleri ile ilgili İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü teknik personellerince katılımcılara anlatıldı.

            Sine vizyon gösterimi ve açıklayıcı bilgilerden sonra soru cevap şeklinde devam eden toplantılarda katılımcıların konu ile ilgili sorularını detaylı ve geniş kapsamlı olarak cevaplandıran İl Tarım ve Orman Müdürü YOLCU toplantılarda genel olarak; “İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın gerçekleştirmiş olduğu destekleme projelerinden İl bazında maksimum olarak çiftçilerimizin faydalanmasını istiyoruz.

            Her konuda olduğu gibi teknik birimlerimiz desteklemeler konusunda da çiftçilerimize yol gösterecektir. 7/24 görev başındayız ve siz değerli üretici çiftçilerimizin genç girişimcilerimizin yanındayız. Bakanlığımızca uygun görülen her türlü yardım ve teknik desteğe hazırız” dedi.

            Toplantılardaki açıklayıcı bilgilerden dolayı katılımcı Muhtarlar ve çiftçiler yapılan bilgilendirme toplantılarından ötürü teşekkür ettiler.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.