ÇİFTÇİLERİMİZ KOOPERATİFLEŞMEYE TEŞVİK EDİLİYOR VE BİLGİLENDİRİLİYOR

İlimiz Karakoyunlu İlçesinde Tarım ve Orman İl Müdürü  Özkan YOLCU, Karakoyunlu Ziraat Odası Başkanı Tuncay KALKAN, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü  Mutlu ÇAKMAK, Karakoyunlu Merkez ve Bağlı Köylerin 20 Muhtarı ve çiftçilerin katılımı ile üreticilerimizin kooperatifleşmesi yönünde “Birlikten Kuvvet Doğar” temalı toplantı düzenlendi.

        Toplantıda katılımcılara kooperatifleşme alanında Teknik Personellerimizce bilgiler verilerek, kooperatifleşmenin avantajları anlatıldı.

İl Müdürü  Özkan YOLCU’da “Çiftçilerimizin büyük emekler sarf ederek ürettikleri ürünlerin pazarda gerçek değerine satılabilmesi, ürünlerin yetiştiricilerimizin elinde kalmasının önüne geçilmesinde kooperatifleşme çok gerekli olmuştur. Piyasalarda, pazarda birlik ve kooperatifleşen çiftçilerimizin ayakta durabilme şansının olduğu bir gerçektir. Kooperatifleşme bir tercih değil zorunluluktur. Kooperatif kurarak tek çatı altında toplanılması gerekmektedir.

 İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak kurulacak birlik ve kooperatiflerimize kuruluş aşamasında ve sonraki dönemlerde teknik destek, destekleme müracaatlarında öncelik hakları bulunduğundan çiftçilerimiz açısından çok büyük avantajlar sağlamaktadır” dedi.

             Gerçekleştirilen toplantıda katılımcılar fikir ve görüşlerini belirtirken, bu gibi toplantılar bizlerin yalnız olmadığını göstermektedir diyerek, memnuniyetlerini dile getirdiler.

Haber: İsmet TOKA

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.