CHP Melekli Beldesi’ndeki Seçim Bürosunu Açtı‏

8

Cumhuriyete Halk Partisi (CHP) Iğdır Milletvekili Adayları, Melekli Beldesindeki Seçim bürosu yapılan törenle açtı.

Belde halkı tarafından sevgiyle karşılan CHP Iğdır Milletvekili Adayları Adil Aşırım, Seyfettin Artantaş, Melekli Beldesindeki Seçim bürolarını açtılar.

Buradaki açılıştan konuşma yapan Sefettin Artantaş, geçmişte kendisi gibi bu beldeli olan Yücel Artantaşı ve bir diğer siyasetçiyi verdikleri oylarla parlamentoya taşıyan Melekli halkından bir belde sakini olarak destek beklediğini söyledi.

Daha sonra açılış sonra konuşma yapan CHP Iğdır Milletvekili Adayı Adil Aşırım, bu gün Melekli beldesindeki açtıkları seçim bürosunun hayırlı ve uğurlu olsun dileklerin de bulunarak, 1995 yılın da yani, bundan 20 yıl önce Melekli halkının büyük bir desteğini alarak milletvekili seçildiğini anımsatarak, o dönemde il genelindeki abisi Ali Asker Aşırım dahil bütün belediye başkanları ile hizmet anlamında kentte çok şeyler yaptıklarını söyledi.

 “GEÇEN 16 YILLIK SİYASİ GEÇMİŞİMDEN BU GÜNE HİZMET ANLAMINDA PROJE GELİŞMEDİ”

16 yıldır siyasetten uzak olduğunu ifade eden Aşırım, siyasi geçmişinden bu güne memlekette baktığında, hizmet anlamında hiç proje gelişmediğini gördüğünü söyleyerek, sözlerine şöyle devam etti:   “Ben 1994 yılında Başbakanlık Müşaviriyken; o dönemdeki seçilmiş siyasi arkadaşlarım ile beraber; koyduğumuz projenin yanına hiçbir proje koymamışlar.  “İHRACATÇININ NAVLUN BEDELİ DÜŞÜREREK CANLANDIRDIĞIMIZ TİCARETİ YERLE BİR ETTİLER”

 Yeni proje ile Iğdır’ın ekonomik anlamında değişime ihtiyacı olduğuna vurgu yapan Aşırım, “O dönmede yeni proje Iğdır’ın hava alanıydı! Bu gün ise organize serbest bölgedir. Serbest bölge ile bu gün Iğdır’da en az 10 bin kişiye iş kapsı açabiliriz. Iğdır üç sınır ile Kocaeli gibi bir ticaret merkezi haline getirebiliriz. Yanı başında bir Türkiye kadar İran potansiyeli var. Nahcıvan üzerinde Azerbaycan, Kafkasya potansiyeli var. 3,5 milyar nüfuslu potansiyelin içerisinde yer alıyoruz, bunu değerlendirmeliyiz. Bizim zamanımızda Iğdır’da yoksulluk yoktu, nedeni de iyi bir ticaret vardı. Dilucu Sınır Kapısı’nda mazot ticareti vardı. O kararnameyi de bu kardeşiniz çıkarmıştı. İhracatçını navlun bedeli olarak adlandırılan taşıma bedellerinin düşük olsun diye yaptık. İhracatçı malını Kafkasya ya Nahcıvan’a, malını ucuzu götürsün diye bunu çıkardık. Ne yaptılar bu ticareti de yerle bir ettiler. Benden sonraki siyasiler bu işten geçindiler. Biz Aşırım ailesi olarak bu işten geçinmedik. Bir kişi dahi diyemez mazottan bu aile geçindi diyemez” diye konuştu.

  “BİZDEN SONRA GELEN SİYASETÇİLER IĞDIR’IN SİCİLİ MGK’YA BOZDURDULAR”

Mazot kararnamesini kendilerinden sonra gelen siyasetçilerin Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında yok ettiğini belirten CHP Iğdır Milletvekili Adayı Aşırım, “Iğdır’ın sicili MGK’ya bozdurdular. Bu iş particilikle alakası yok, bu iş hizmet işidir. Bizde samimiyet var her türlü zorluğa inancımızla başa geliriz” dedi.

Aşrım, “Şu anda Melekli beldesinde şu gördüğünü caddeleri o dönmede belediye başkanı olan Feyzullah beyle yaptık. Ama görüyorum ki burada ek bir şey yapılmamış. Ben hiç partinin adayı eleştirmek istemiyorum. Ama hizmette biz geçemezler. Bu iş samimiyet işidir. Bu iş sizin içinizden gelme işidir. Ben sizin içinizden gelen biriyim. Ben vekillik dönemimde sürekli buradaydım esnafla iç içeydim. Şimdi daha tecrübeliyim. O dönmede 34 yaşındayım, şimdi 51 yaşındayım. Şimdi özel sektörde çok iyi biliyorum, gelin bize el verin o zaman Iğdır’ı da Melekliyi de neler yapılıyor göreceksiniz. Bu seçim büromuzla seçim gününe kadar sizinle birlikte olacağız. Bu süreçte Cumhuriyete Halk Partisi’nin programını iyi dinleyin. Partimizin en yoksuldan, iş adamına kadar kapsamlı programı var” diye konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.