CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Iğdırlı Seçmene Seslendi

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU IĞDIR’DA KILIÇDAROĞLU, ANNESİ VEFAT EDEN MHP IĞDIR MİLLETVEKİLİ SİNAN OĞAN’A TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU IĞDIR’DA KILIÇDAROĞLU, ANNESİ VEFAT EDEN MHP IĞDIR MİLLETVEKİLİ SİNAN OĞAN’A TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasette gerginlik ve kavga istemediğini belirterek; “bu ülkeye barışı ve huzuru getireceğim” dedi.

Belediye meydanında partililere hitap eden Kılıçdaroğlu, Iğdırlılarla amcaoğlu olduklarını belirterek, Türkiye’nin sorunlarını çözmek için yola çıktıklarını ve bunun için mücadele ettiklerini söyledi. Bu ülkeye barışı getireceklerini ve bu ülkede yoksulluğu çözeceklerini dile getiren Kılıçdaroğlu; “6 milyon 200 bin işsizimiz var. Iğdır’da işsizlik var, Türkiye’nin her tarafından işsizimiz var. 17 milyon yoksulumuz var. 2 milyon Suriyeliye 5 milyon para harcandı. Dışarıdan gelen işçiler için meclise bir kanun tasarısı getirdiler. Yabancıların istihdamı hakkında kanun tasarısı getirdiler. Buradan size söz, ben önce kendi insanımıza iş bulmak için çalışacağım ve onun için çaba harcayacağım” dedi.

“Nahçıvan ve İran’a Pasaportsuz Gideceğiz”

Iğdır’ın güzel bir yönünün daha bulunduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu; “komşumuz, akrabamız var, ama oraya giderken pasaport olmadan gidemiyor Iğdırlılar. Kuzey Kıbrıs’a giderken pasaport isteniliyor mu? Hayır, o zaman Nahçıvan’a giderken neden pasaport isteniliyor? Iğdırlı İran’da, Nahçıvan’da olan akrabalarını nüfus cüzdanı ile gidip görebilecek, bunu biz sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Iğdır’daki programının ardından, geçtiğimiz günlerde annesini kaybeden MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan’ın Söğütlü Mahallesi’nde kurulan taziye çadırına giderek başsağlığı dileğinde bulunan Kılıçdaroğlu, daha sonra Iğdır Havaalanı’ndan özel uçakla Ankara’ya hareket etti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.