CHP İl Başkanı İlhan Zor Gazetecilerle Bir Araya Geldi

            Cumhuriyet Halk Partisi Iğdır İl Başkanı İlhan Zor geçtiğimiz Cuma günü gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

            Zor gazetecilere yaptığı açıklamada referandumda oylanacak olan maddelerden bahsederek vatandaşların neden “hayır” kullanmaları gerektiğini açıkladı:

            CHP Iğdır İl Başkanı İlhan Zor gazetecilere yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi:

            “Türkiye Cumhuriyeti eski Osmanlı Şer’i devletine götürülmek istenmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal’in kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi devre dışı bırakılmak istenmektedir.”

“18 yaşındaki delikanlı nasıl yönetecek?”

            İl Başkanı Zor yaptığı açıklamada oylanacak maddelerden biri olan milletvekili seçilme yaşının 18’e indirilmesi konusuna da değinerek şunları söyledi:

            “Bir ülkeyi akıl yönetir. Adından belli “delikanlı”, halkı yönetemez. Elbette onlar bizim gençlerimiz, çocuklarımız, fakat yönetimi ehline vermek gerekir. 18 yaşında hangi yasaya karşı çıkacak? Hangi yasa teklifi verecek? Ancak el kaldır, el indir yapacak. Eğer ülke normal yönetilmiyorsa 200 milletvekiliyle de aynıdır, 1000 milletvekili ile de aynıdır.

            16 Nisan günü referandumda oylatılacak olan maddeler bu halkın milli idaresine yapılacak olan bir gasptır. Bu yüzden bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak “hayır” diyoruz.”

            CHP İl Başkanı Zor gazetecilerin; “genel merkezden referandum süresi içerisinde kimse gelecek mi?” sorusuna karşılık olarak da; “evet, genel başkanımız gelmeyecek ama kurmaylarımızdan bazıları ilimizi ziyaret edeceklerdir” diye konuştu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.